Turystyka i rekreacja – czy opłaca się studiować?

Każdy maturzysta, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem – który kierunek kształcenia wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku pracy, który w minionych sezonach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, warto rozpocząć? Na pewno taki, który pozwoli zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnorodnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych . Wspomniany profil jest dostępny zarówno w szkołach publicznych, jak i na uczelniach prywatnych, a studia można realizować w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych daje swoim studentom możliwość odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć pracę w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla wszystkich.

Jeżeli czytasz prezentowany tekst to znaczy, że temat Cię bardzo zaciekawił – kliknij odnośnik do strony szklarska poręba noclegi z dziećmi, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Osoba zainteresowana podjęciem nauki o wspomnianym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Musi także cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi zdolnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje do przyswajania języków obcych.

jeśli zamierzasz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa ! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym interesującej Cię szkoły, a już za miesiąc możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.