Turystyka i rekreacja – czy opłaca się studiować?

Każdy maturzysta, który ma zamiar rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem – który kierunek kształcenia wybrać? To zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na następne 5 lat życia młodej osoby ale także na następującą karierę zawodową i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza niepewna sytuacja na rynku pracy, który w minionych sezonach zmienia się ustawicznie, razem ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.

Który kierunek, w takim razie, warto rozpocząć? Na pewno taki, który pozwoli zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie miał możliwość znaleźć pracę w różnorodnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia. Jest to z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych . Wspomniany profil jest dostępny zarówno w szkołach publicznych, jak i na uczelniach prywatnych, a studia można realizować w trybach dziennym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych daje swoim studentom możliwość odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć pracę w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki spa i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego rodzaju organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to profil nie dla wszystkich.

Jeżeli czytasz prezentowany tekst to znaczy, że temat Cię bardzo zaciekawił – kliknij odnośnik do strony szklarska poręba noclegi z dziećmi, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Osoba zainteresowana podjęciem nauki o wspomnianym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Musi także cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu.

Omawiana problematyka jest dla niektórych osób dosyć dyskusyjna. Jeśli chcesz przeczytać inne zdania na analizowane tu zagadnienie, to przeczytaj więcej w treści (http://www.4stronysmaku.pl/szampan-na-sylwestra-jakiego-wybrac/).

W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi zdolnościami są komunikatywność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje do przyswajania języków obcych.

jeśli zamierzasz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany podjęciem nauki o profilu turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 w dalszym ciągu trwa ! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w biurze rekrutacyjnym interesującej Cię szkoły, a już za miesiąc możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.