Świetny weekendowy wypoczynek

Jeżeli zastanawiamy się, gdzie pojechać na weekend, dobrze jest wybrać miejscowość, jaka jest atrakcyjna tak w lecie, jak zimą. Uzyskamy wówczas gwarancję, iż będziemy się świetnie bawili.
Sporo osób poszukuje spokojnego wypoczynku wśród zieleni.

Modny stał się ostatnio aktywny wypoczynek. Zawoja proponuje to i wiele jeszcze więcej.

Ten artykuł jest emocjonujący, jednak warto sprawdzić również odmienne takiego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz szczegóły (http://horyzont.net.pl/co-musi-znalezc-sie-w-karcie-wycieczki/), które również okażą się dla Ciebie wartościowe.

Jeżeli interesują nas doskonałe noclegi Zawoja proponuje kilka ciekawych punktów do sprawdzenia. Do owej mieściny warto udać się tak w lecie jak w zimie. W lecie jest parę atrakcji do zwiedzenia oraz ciekawe piesze szlaki. Możemy się także pokusić o osiągnięcie szczytów paru pobliskich gór. Zimą możemy tutaj z sukcesem uprawiać klasyczne sporty zimowe. Dzięki spokojnemu klimatowi to także doskonałe miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje.

domy wielorodzinne

Autor: Baumit Sp. z o.o.
Źródło: Baumit Sp. z o.o.
las

Autor: Mig Gilbert
Źródło: http://www.flickr.com
Nieopodal Zawoi funkcjonuje ciekawy skansen etnograficzny, gdzie obejrzeć możemy stare chałupy oraz kuźnie. Można z nich się dowiedzieć, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców owej okolicy. Funkcjonuje tam również skansen Babiogórski, jaki pomaga się zapoznać z typowym życiem okolicznych górali. Dobrze jest także obejrzeć drewniany kościół stojący po środku mieściny. Interesująca jest również Kaplica Świętej Anny, jaka umieszczona została na cmentarzu. Kapliczka jest cała z drewna, na niej natomiast znajdują się rzeźby z pierwszego zawojskiego cmentarza. Nie da się również nie obejrzeć elektrowni wiatrowej, która stała się znanym dowodem na ekologiczny akcent w owym regionie. Jeżeli interesują nas więc idealne noclegi Zawoja oferuje sporo komfortowych miejsc.

Rzecz jasna należy zwiedzić choć część babiogórskiego parku narodowego.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej bus do niemiec na omawiany wątek – informacje okażą się na pewno bardzo interesujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Spotkać tam można interesujące zwierzaki oraz rośliny. Jak widzimy nawet mała miejscowość oferować może sporo atrakcji.