Skitouring jako jedna z atrakcyjnych i ciekawszych form narciarskiego sportu

Prędkimi krokami przybliża się zima, niebo dla narciarzy. Gospodarze prześcigają się w przygotowaniach tras narciarskich, a narciarze wyciągają swoje narty i zastanawiają się jakie trasy wybrać.
Skitouring to jedna z atrakcyjnych i ciekawszych gatunków narciarskiego sportu.

ślub

Autor: sbamueller
Źródło: http://www.flickr.com
To spojenie włóczęgi po górach i klasycznego zjazdu. Ski touring to stara odmiana narciarstwa, jednak ostatnio odkryta na nowo. Narty do ski touringu są wyekwipowane w foki, czyli podkładki zapobiegające zsuwaniu się w czasie podchodzenia. Narty owe nie powstrzymują przenoszenia do przodu, zapobiegają zaś zsuwaniu się desek do tyłu. A po podejściu, foki zdejmuje się i można zjeżdżać w dół. Ski touringu najodpowiedniej posmakować najpierw w grupie, z nauczycielem. Najprzyjemniejsze jest zestawienie nart i wspinania i przesuwanie się na nartach przez góry, z dala od cywilizacji.
polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z rosnącą wziętością narciarstwa poczęły powstawać początkowe firmy produkujące narty na dużą skalę. Choć w zasadzie większość owych firm była zakładana przez regionalnych przedsiębiorców, na przestrzeni lat większość z nich nieraz zmieniała właścicieli. Narty K2 to rzeczywiste cacko ocenione złotym orderem w kategorii Snow Style. Jednak również na zboczu spisuje się nadzwyczaj dobrze, w szczególności doceniona za trzymanie krawędzi i prowadzenie w trakcie jazdy w skręcie, tak jak długim jak i krótkim.

Żeby czas spędzony na deskach kwalifikował się do udanych, powinno się również pomyśleć o należytym stroju.

Okrycie powinno się rozpocząć od należytej bielizny termicznej. Nie bez ważności jest druga warstwa odzieży, która również powinna być wykonana z właściwych surowców.