Mam firmę i idę na urlop macierzyński

Jeszcze całkiem niedawno przyszłe matki organizowały własną działalność gospodarczą i to naprawdę bardzo dużo matek tak robiło. Czemu? Bo potem dostawały bardzo duże pieniądze. Ale sporo się pozmieniało w normach prawnych, jeżeli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Obecnie pieniądze, jakie dostaje świeżo upieczona matka, która ma firmę, są o wiele mniejsze. Zasiłek macierzyński to już nie jest parę tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
W 2015 roku ważny jest czas, w którym składki były uiszczane i kwota tych składek (więcej na temat). Najistotniejsze zasiłki macierzyńskie dostają te kobiety, które przez rok uiszczały niskie stawki, w innym wypadku wszystko jest przeliczane według określonych norm, przez co zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-przedmiot-ochrony-prawnoautorskiej-czyli-co-jest-chronione-prawem-autorskim) macierzyński jest dużo niższy niż w poprzednich latach.

Zakładamy własną firmę
Jeśli chcemy mieć własną działalność gospodarczą to musimy po pierwsze mieć dobry pomysł. Obecnie nie można pomyśleć o następnej zwyczajnej kawiarni, czy księgarni. W dzisiejszych czasach należy posiadać pomysł na to, w jaki sposób się wyróżnić na tle konkurencji. A kiedy mamy już pomysł i stworzyliśmy biznes planlub jakąkolwiek prognozę działań, to musimy, po prostu, założyć firmę.

Jednak w naszym kraju kwestia jak założyć własną firmę, jest czymś normalnym.

Intryguje Cię ten materiał? Jeśli tak, to bez zwłoki kliknij ten link – ta pomocna witryna proponuje podobną tematykę.

Bo co z tego, że wydaje nam się, że nasza idea jest genialna, skoro okazuje się, że nie możemy przekonać do tego zamysłu banku, a nie mamy innego pomysłu na zdobycie pieniędzy. Co wtedy, czy wtedy też powinniśmy myśleć o tym, żeby zakładać firmę. Czy może raczej musimy mieć już założoną działalność, żeby w ogóle móc pójść do banku.

Jednak, jeżeli bank nie zechce udzielić nam kredytu, to, po, co mamy w ogóle zakładać działalność gospodarczą. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najistotniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze bardzo wiele. Niestety, jeśli nie zaczniemy stawiać kroku za krokiem, to nie będziemy mieli świadomości jak to będzie dokładnie w naszej konkretnej sytuacji.

Oczywiście w Urzędach wszystko należy wypełniać wg pewnego szablonu, ale cała reszta jest zależna jedynie od własnej pomysłowości. Dobrze porozmawiać z właścicielami innych firm, jak otwierali swoje przedsiębiorstwa, na jakich zasadach najlepiej funkcjonować. To okaże się pomocne przy poznaniu rynku i uda nam się odnaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej początkowo. Więcej na .