Wypad w górskie krainy? Absolutnie trzeba posiadać właściwą kurtkę oraz dobrą bieliznę

Turystyka górska cieszy się coraz większą wziętością. Jeżeli udamy się w lecie w Tatry to na pewno spotkamy się z setkami podróżników podążającymi tym samym szlakiem co my.

wypady

Autor: Design Packaging
Rozumie się samo przez się, iż dotyczy to wyłącznie szlaków nie trudno dostępnych, które nie charakteryzują się dużą trudnością.
Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com
Musimy jednakże wiedzieć, iż Bieszczady, Beskidy lub Karkonosze to też ładne góry, dla mnóstwa nawet piękniejsze, w związku z tym dobrze byłoby pomyśleć o wakacjach w tamtym regionie. Dobrze jest jednak wspomnieć, że w górach kwestią podstawową jest właściwe ubranie i buty. Jeżeli udamy się w góry bez stosownych rzeczy to powinniśmy mieć w późniejszym czasie poważne kłopoty. W związku z tym warto wyposażyć całą rodzinę w kurtki GORETEX, jakie są wodoodporne i przeciwdeszczowe. W górach w żadnym wypadku nie wiemy co jest w stanie nas spotkać, dlatego kurtka to rzecz, którą za każdym razem winniśmy mieć w plecaku. Koszt zakupu po prawdzie właściwej kurtki (zobacz najcieplejsze kurtki zimowe męskie) to kilka stów, jednak możemy mieć świadomość, że będzie ona znakomita również do pracy. Prócz tego kurtki GORETEX są wytrzymałe i solidne, więc posłużą nam przez długi okres czasu. Jeśli pragniemy wybrać się zimą w góry zobacz sprzęt ratowniczy) to jak najbardziej, natomiast w tym miejscu bielizna merino odegra kluczową rolę.

Jest ona głównie ciepła, naturalna i odprowadza wilgoć z naszego ciała. O ile jesteś zmarzluchem to jest to produkt dla Ciebie.
Góry są nieprzewidywalne – to zdanie powinniśmy zapamiętać już na zawsze. To my powinniśmy się do nich dopasować, a nie one do nas.