Wypad w górskie krainy? Absolutnie trzeba posiadać właściwą kurtkę oraz dobrą bieliznę

Turystyka górska cieszy się coraz większą wziętością. Jeżeli udamy się w lecie w Tatry to na pewno spotkamy się z setkami podróżników podążającymi tym samym szlakiem co my.

wypady

Autor: Design Packaging

Rozumie się samo przez się, iż dotyczy to wyłącznie szlaków nie trudno dostępnych, które nie charakteryzują się dużą trudnością.
Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com
Musimy jednakże wiedzieć, iż Bieszczady, Beskidy lub Karkonosze to też ładne góry, dla mnóstwa nawet piękniejsze, w związku z tym dobrze byłoby pomyśleć o wakacjach w tamtym regionie. Dobrze jest jednak wspomnieć, że w górach kwestią podstawową jest właściwe ubranie i buty. Jeżeli udamy się w góry bez stosownych rzeczy to powinniśmy mieć w późniejszym czasie poważne kłopoty. W związku z tym warto wyposażyć całą rodzinę w kurtki GORETEX, jakie są wodoodporne i przeciwdeszczowe. W górach w żadnym wypadku nie wiemy co jest w stanie nas spotkać, dlatego kurtka to rzecz, którą za każdym razem winniśmy mieć w plecaku. Koszt zakupu po prawdzie właściwej kurtki to kilka stów, jednak możemy mieć świadomość, że będzie ona znakomita również do pracy. Prócz tego kurtki GORETEX są wytrzymałe i solidne, więc posłużą nam przez długi okres czasu. Jeśli pragniemy wybrać się zimą w góry zobacz sprzęt ratowniczy) to jak najbardziej, natomiast w tym miejscu bielizna merino odegra kluczową rolę.

Jest ona głównie ciepła, naturalna i odprowadza wilgoć z naszego ciała. O ile jesteś zmarzluchem to jest to produkt dla Ciebie.
Góry są nieprzewidywalne – to zdanie powinniśmy zapamiętać już na zawsze. To my powinniśmy się do nich dopasować, a nie one do nas.