Kiedy pojechać do Kenii?

Gorące afrykańskie słońce, nagrzany piasek oraz temperatura wody przewyższająca dwadzieścia stopni Celsjusza – kapitalne warunki na plażowanie oraz kąpiele w morzu.
Urlop w Kenii to odpoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu.

Co najważniejsze, znakomite warunki pogodowe na wybrzeżu panują niemal w przeciągu całego roku. Kraj ten usytuowany jest w strefie równikowego klimatu monsunowego. Na wybrzeżu, w paśmie do 40 kilometrów i w górzystym rejonie dominuje klimat wilgotny, zaś na pozostałym obszarze – klimat suchy. Równikowe umiejscowienie powoduje, że roczna amplituda temperatur jest właściwie w miarę wyrównana. Średnia temperatura miesięczna na wybrzeżu to 27 stopni Celsjusza, natomiast 15 stopni w górzystym terenie.
wyżywienie

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zatem jechać do Kenii? Wybór słusznego terminu uzależniony jest od regionu oraz celu wyjazdu. Jeżeli wybierając się do tego państwa mamy w planach przede wszystkim wypoczynek na wybrzeżu jak też nurkowanie, rekomendujemy czas od grudnia do marca. Przy czym pamiętajmy, iż luty oraz marzec to okres niezwykle gorący. Jeżeli nie przepadamy za za bardzo wysokimi temperaturami, natomiast równocześnie pragniemy postawić na wodne sporty, najodpowiedniejszym wyborem będzie okres lipiec – wrzesień, kiedy będzie poniżej trzydzieści stopni Celsjusza jak też dodatkowo wieje południowo-wschodni wiaterek który stwarza wyśmienite warunki pod surfing. Jeśli natomiast ciekawi nas zwiedzanie Kenii, wyjątkowo rekomendujemy sierpień, lipiec oraz wrzesień, kiedy temperatury się obniżają.

Będzie to idealny czas na safari a także wycieczki objazdowe po Kenii – wielogodzinne eskapady po bezkresnej sawannie afrykańskiej będą dużo przyjemniejsze. Jeśli idzie o koszt takiej wycieczki, najbardziej opłacalna jest Kenia (przejdź do serwisu) z Niemiec.