Tatry – co trzeba zobaczyć?

Tatry to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, w letnim sezonie przeżywają prawdziwy najazd tułaczów.
To powoduje, iż prawdziwi wielbiciele górskich wędrówek omijają je dużym łukiem.

Wielka Brytania

Autor: Tilemahos Efthimiadis
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz jednakże, kiedy skończyły się już wakacje, a razem z nimi przepadły grupy rozwrzeszczanych kolonistów, najwyższe polskie góry kuszą swoją magią jak też majestatem. We wrześniu nie ma również spiekot, więc włóczęgi nie będą nadto męczące, zaś pejzaż pomału przybierający złociste barwy jest niebywale cacy. Co warto ujrzeć w Tatrach? Oto parę sugestii. Jeśli chodzi o Tatry szlaki turystyczne mapa będzie nam z pewnością konieczna.
Nieomal każdy, kto przyjeżdża w Tatry, marzy o zdobyciu największego szczytu Polski. Czerwony szlak wiodący od schronienia nad Morskim Okiem wymaga jednakże doświadczenia oraz kondycji, dlatego w czasie pierwszej wizyty w górach lepiej się na niego nie porywać. Osoby ze stosownym przygotowaniem nie będą mieć ze szlakiem większych problemów – jest dobrze ubezpieczony łańcuchami. Wyzwanie stanowi ogromna różnica wysokości – ponad 1100 metrów. Znoje wędrówki wynagradzają wSPAniałe widoki. Kasprowy Wierch jest to najpopularniejszy i najczęściej uczęszczany szczyt w naszym kraju. W środku sezonu pojawia się w tym miejscu 4 tys. osób dziennie, z czego większa część decyduje się na wjazd kabinową.

My jednakże stawiamy na samodzielną włóczęgę, jaka z pewnością daje większą satysfakcję. Usytuowanie Kasprowego Wierchu nieomal w centrum pasma tatrzańskiego powoduje, że tutejsza panorama warta jest ofiary.