Co wziąć na wakacje nad morzem?

Obojętnie, czy wyjeżdżasz nad Morze Bałtyckie czy Adriatyk, najważniejszą sprawą będzie odpowiednie przygotowanie do wczasów. Wybrałeś już wspaniały hotel nad morzem. Co musisz zapakować do plecaka, ażeby wczasy były bezpieczne?

hotel nad morzem

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Zawartość podróżnej torby uzależniona będzie od wakacyjnej destynacji. Bo o ile w ciepłych krajach pogoda jest raczej przewidywalna, tak wypoczynek nad polskim morzem wcale nie musi odbyć się w pełnym słońcu.pożyteczne informacje hotel nad morzem z basenemPod spodem przygotowaliśmy listę koniecznych rzeczy, jakie należy uwzględnić w trakcie pakowania się. Najwięcej miejsca w plecaku na pewno zajmą ubrania. Musimy bowiem być przyszykowanym na wszelką ewentualność. Warto jednakże mieć świadomość, że „co za wiele, to niezdrowo”, stąd wybór powinien być dobrze przemyślany. Na parę dni przed wyjazdem dobrze jest też zaznajomić się z prognozą pogody, jaka ułatwi podjęcie decyzji. Z pewnością do walizki należy spakować parę koszulek z króciutkim rękawem jak też na ramiączkach. Przyda się również przynajmniej jedna grubsza bluza (dobrze jeżeli będzie ochraniała równocześnie przed wiatrem). Trzeba zabrać ok. 2 par szortów oraz 1 parę spodni z długimi nogawkami. Panie mogą wziąć również letnie spódnice. Warto także wziąć ze sobą przeciwdeszczową kurtkę. Należy pamiętać, iż ilość odzień zależna będzie od długości pobytu. Lepiej będzie zabrać więcej odzień aniżeli miałoby ich zabraknąć. Odzież spodnia to w zasadzie podstawa, jeżeli chodzi o wakacyjny wyjazd. Do walizki należy zapakować tyle par majtek jak też skarpetek, ażeby wystarczyły na cały pobyt. Dobrze jest zabrać 2 pary ponadplanowe, jeśliby na przykład skarpetki przemokły podczas ulewnego deszczu. Powinniśmy pamiętać także o pidżamie. Jeżeli podróż nad morze, to obligatoryjnie wypada zabrać z sobą strój kąpielowy. Dobrze jest spakować do plecaka dwie pary kąpielówek.

Ładując walizkę, wraz z odzieżą jak też bielizną musimy spakować odpowiednie obuwie. Podstawą będą klapki bądź sandały. Warto także wziąć pełne obuwie , na wypadek chłodniejszych dni bądź deszczu. Przyda się również jedna para eleganckiego obuwia – w razie wypadu do kawiarni.