Co należy zobaczyć w Egipcie?

Egipt to możliwość przeżycia niezwykłej przygody. Państwo to do zaoferowania ma co niemiara rozmaitych atrakcji, w tym podziwianie starożytnych piramid, safari na wielbłądzie z beduińskimi oprowadzaczami albo rejs po Nilu.

Wielu badaczy bezustannie spiera się, czy wznosząca się w południowej części Synaju tzw. Dżabal Musa to właśnie góra Horeb z historii Mojżesza. Na sam szczyt prowadzą Schody Pokutne liczące niemal 4 tysiące schodków! Oczekując na szczycie na świt, podziwiać można oszałamiający widok na kamienisty krajobraz i rysującą się gdzieś w oddali zatokę zwaną Akaba. Większa część osób, jakie przyjeżdżają tutaj z Polski, prawie zawsze nie ma czasu rozejrzeć się po tym mieście.

Gdy będziesz zdania, że zawarte w tym tekście informacje są warte uwagi, zobacz dodatkowo szczegóły w serwisie (https://naturalhotel.pl/restauracja). Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

A wielka szkoda, bowiem jeśli przeznaczymy na zwiedzenie metropolii przynajmniej tydzień, ujrzymy niesamowitą metropolię pozbawioną problematycznej powierzchowności w formie korków a także ciężkiego powietrza. W owym mieście i jego najbliższej okolicy znajdują się najbardziej cenione zabytki Egiptu z czasu faraonów, a także islamskie i koptyjskie, nigdy nie masz pojęcia, kiedy chodząc po mieście natkniesz się na następny wspaniały ślad przeszłości.

Skandynawia

Autor: Christoph Strässler
Źródło: http://www.flickr.com
Położone na przedmieściach Kairu, oszałamiające piramidy w Gizie to wizytówka starożytnego Egiptu, którą trzeba zobaczyć własnymi oczami. Największą z zespołu piramid jest na pewno piramida Cheopsa: naprawdę niezapomniany widok.

Ta oferta egipt last minute jest niesamowicie atrakcyjna i jeżeli poszukujesz więcej informacji na prezentowaną tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Warto wiedzieć,że jest ona jedynym z 7, zachowanych do dzisiaj, cudem starożytnego świata.

Wymiary tej monumentalnej budowli powodują, iż turyści stający przed ową fantastyczną budowlą na ogół odczuwają pokorę przed dawnymi budowniczymi. Jeżeli chodzi o koszta takiej wyprawy, najtańsza opcja to Egipt z Niemiec.