Wielu Polaków kocha góry – szlakami wędrują młodzi i starzy, a nierzadko nawet duże rodziny z małymi dziećmi

W Polsce posiadamy ogrom szlaków górach, gdyż całe południe naszego kraju to góry. Mamy cudowne Karpaty albo Pieniny, ale równie mniej popularne góry przykładowo Beskidy.
Wyjazd w góry to nieziemsko miła sprawa.

Wielofunkcyjny klucz - scyzoryk Kross FA-03

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Mamy możliwość wybrać się autem albo pociągiem i wędrować po górach na przykład przez tydzień od schroniska do schroniska.

Upewnij się, że nasze odnośniki (http://naturalhotel.pl/wesela) mogą prowadzić wyłącznie do wartościowych witryn. Jeśli interesują Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przeniosą Cię do przydatnych stron.

Niektóre szklaki są dość popularne i widzimy na nich sporo ludzi, ale na większości szlaków bywa pustawo. Podróż w góry to najlepszy sposób na to, by uciec z miasta i aby pożyć blisko przyrody. To w górach można pooddychać świeżym powietrzem i potwierdzić swą wydolność. Aby móc brać naprawdę trudne szlaki i sprawdzić swoje możliwości, to powinniśmy posiadać odpowiedni sprzęt.

podróże

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
buty górskie

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Pewne szlaki są z początku proste, ale przykładowo później okazują się błotniste. Inne bywają niezwykle strome i nietrudno można skręcić na nich kostkę. Z tego powodu najważniejsze na szlakach są dobre buty górskie. Powinny być odporne na wodę i być trochę wyższe. Takie obuwie powinno nas ochraniać przed kontuzjami i deszczami, ale również zapewniać komfort podczas wielogodzinnych marszy. Buty górskie muszą także oddychać, ponieważ najgorsze co może nas spotkać, to skóra stóp pozbawiona przez długi czas powietrza.

Grozi to wtedy przetarciami i powstawaniem nieprzyjemnych pęcherzy. Wobec tego kupujmy buty nie ze sztucznej skóry. Oddychają one, ale nie przemakają. Są zatem idealne na wyjścia w każde góry i na szlaki o różnym stopniu zaawansowania.