Przygotowanie do górskiej włóczęgi

Wyprawa w góry to nadzwyczaj przyjemny sposób spędzenia aktywnie czasu, z pożytkiem dla naszego zdrowia. Śliczne, otaczające pejzaże wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie natomiast ruch na świeżym powietrzu to tylko zdrowie.
Powinniśmy jednak pamiętać, iż w górach może być też niebezpiecznie.

mapa

Autor: Integer S.A.
Źródło: Integer S.A.
Nagłe zmiany aury i temperatur, zawężona widoczność albo zwyczajnie duże przemęczenie bywają powodem wypadków czy też niemiłych wydarzeń na górskim szlaku.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę (pischool.pl/hiszpanski/) naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, zatem się nie rozczarujesz!

W jaki sposób w takim razie przygotować się na górską eskapadę, by uniknąć tych nieprzyjemności?

spacery
Dobrze zaplanowana trasa to fundamentalna sprawa, to gdzie się wybieramy w dużej części oddziałuje na to w jaki sposób należy się przyszykować. Co innego, gdy idziemy na spacerek jedną z górskich dolin, gdy w każdym momencie możemy prędko wrócić, a co innego, kiedy wyruszamy na wierzchołek górski i sam powrót ze szlaku może nam zająć kilka godzin. Czas mamy ograniczony poprzez porę dnia, możemy przechadzać się od świtu do zmierzchu i to pierwszy fragment planowania trasy. Trzeba zejść z gór wtenczas, gdy jest jasno. Wbrew panującym dość często obyczajom nie chodzi się po górach w sandałkach czy też tym bardziej w klapkach. Buty górskie są wprawdzie najistotniejsze jednak pozostała część konfekcji także ma znaczenie. Ubieramy się warstwowo a także w zależności od panującej na zewnątrz temperatury zakładamy następne czy też zdejmujemy.

Nawet, jeżeli panuje słoneczna aura w naszych plecakach powinien się znaleźć ciepły polar, przeciwdeszczowa kurtka, w zimniejsze miesiące powinniśmy wziąć czapkę jak też rękawice. Przydać się może również druga para skarpetek.