Impreza urodzinowa dla przedszkolaka – czego nie może na zanim nie być?

Jeśli zbliżają się urodziny Twojego malucha, z pewnością planujecie przyjęcie, na jakim pojawią się jego przyjaciele. Takie przygotowania to prawdziwa frajda dla dorosłych i dla samego zainteresowanego. O czym warto pamiętać organizując całe przedsięwzięcie?
Dekoracje
Kolorowe serpentyny to praktycznie obowiązkowy element wszelakiego przyjęcia urodzinowego.

, prócz faktu nie zdoła naturalnie zabraknąć balonów. Trzeba też zadbać o atrakcyjne nakrycie stołu – dzieci uwielbiają barwne dekoracje, toteż świetnym pomysłem będą kolorowe talerzyki i kubeczki wyprodukowane z plastiku bądź papieru. Możecie je ozdobić sami, albo zakupić gotowe produkty w sklepie. Także skoro planujecie imprezę tematyczną, np. nawiązującą do ulubionej bajki pociechy, nie jest kłopotów ze znalezieniem właściwej zastawy, a jej zaletą bywa zdecydowanie to, iż się nie stłucze, co znacznie ogranicza ryzyko zranienia.
towary

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawy
Nie ma się co oszukiwać – kilkuletnie pociech nie na pewno nie usiedzą zbyt długo w jednym miejscu, dlatego warto przygotować dla nich jakieś atrakcje. Zdoła to być np. poszukiwanie skarbu na podstawie przygotowanej wcześniej mapy, wspólne przygotowanie obrazka z wykorzystaniem podobnych materiałów, niczym np. patyczki do lodów, kolorowy papier, plastelina itp., bądź konkurs z drobnymi upominkami i nagrodami pocieszenia, aby nikt nie stracił właściwego humoru. Warto byłoby, gdyby nad tymi zabawami czuwał ktokolwiek odpowiedzialny, np. starsze rodzeństwo solenizanta, mąż, albo Ty sama, skoro nie pochłoną Cię zajęcia w kuchni. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że ktokolwiek kontroluje całą sytuację, a dzieciaki ani poprzez moment nie zostaną się nudzić.
Jedzenie
patyczki do lizaków

Autor: SM KaMos
Źródło: SM KaMos
cukierniczki

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci niewątpliwe najchętniej sięgać są po słodycze, zatem też warto przygotować dla nich ciasteczka, albo tzw. cake popsy, zatem ciasto (zobacz sweet home) na patyczkach. Nie będą one skomplikowane do wykonania, a warto z nich wyczarować kolorowe cuda, jednakże konieczne Ci zostaną patyczki do lizaków do kupienia w sklepach z artykułami cukierniczymi.

Odpowiednio, by na stole znalazły się też pożywne kanapki i owoce, a również zdrowe soki i woda mineralna – chipsy i gazowane napoje to nie do końca dobry pomysł i chociaż pociech je uwielbiają, ich rodzice mogą nie zostać usatysfakcjonowani z takiego menu.