Impreza urodzinowa dla przedszkolaka – czego nie może na zanim nie być?

Jeśli zbliżają się urodziny Twojego malucha, z pewnością planujecie przyjęcie, na jakim pojawią się jego przyjaciele. Takie przygotowania to prawdziwa frajda dla dorosłych i dla samego zainteresowanego. O czym warto pamiętać organizując całe przedsięwzięcie?
Dekoracje
Kolorowe serpentyny to praktycznie obowiązkowy element wszelakiego przyjęcia urodzinowego.

, prócz faktu nie zdoła naturalnie zabraknąć balonów. Trzeba też zadbać o atrakcyjne nakrycie stołu – dzieci uwielbiają barwne dekoracje, toteż świetnym pomysłem będą kolorowe talerzyki i kubeczki wyprodukowane z plastiku bądź papieru. Możecie je ozdobić sami, albo zakupić gotowe produkty w sklepie. Także skoro planujecie imprezę tematyczną, np.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, ta propozycja (https://karpatkebab.pl/) na pewno też będzie warta Twojego zainteresowania, bo znajdziesz tam analogiczne informacje.

nawiązującą do ulubionej bajki pociechy, nie jest kłopotów ze znalezieniem właściwej zastawy, a jej zaletą bywa zdecydowanie to, iż się nie stłucze, co znacznie ogranicza ryzyko zranienia.

towary

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawy
Nie ma się co oszukiwać – kilkuletnie pociech nie na pewno nie usiedzą zbyt długo w jednym miejscu, dlatego warto przygotować dla nich jakieś atrakcje. Zdoła to być np. poszukiwanie skarbu na podstawie przygotowanej wcześniej mapy, wspólne przygotowanie obrazka z wykorzystaniem podobnych materiałów, niczym np. patyczki do lodów, kolorowy papier, plastelina itp., bądź konkurs z drobnymi upominkami i nagrodami pocieszenia, aby nikt nie stracił właściwego humoru. Warto byłoby, gdyby nad tymi zabawami czuwał ktokolwiek odpowiedzialny, np. starsze rodzeństwo solenizanta, mąż, albo Ty sama, skoro nie pochłoną Cię zajęcia w kuchni. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że ktokolwiek kontroluje całą sytuację, a dzieciaki ani poprzez moment nie zostaną się nudzić.
Jedzenie
patyczki do lizaków

Autor: SM KaMos
Źródło: SM KaMos
cukierniczki

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci niewątpliwe najchętniej sięgać są po słodycze, zatem też warto przygotować dla nich ciasteczka, albo tzw. cake popsy, zatem ciasto na patyczkach. Nie będą one skomplikowane do wykonania, a warto z nich wyczarować kolorowe cuda, jednakże konieczne Ci zostaną patyczki do lizaków do kupienia w sklepach z artykułami cukierniczymi.

Odpowiednio, by na stole znalazły się też pożywne kanapki i owoce, a również zdrowe soki i woda mineralna – chipsy i gazowane napoje to nie do końca dobry pomysł i chociaż pociech je uwielbiają, ich rodzice mogą nie zostać usatysfakcjonowani z takiego menu.