Czy znikną dawne metody reklamy

Bez wątpienia najistotniejszą dziedziną współczesnego handlu jest marketing. Wcale nie księgowość bądź logistyka – acz ważne. W dzisiejszej sytuacji globalnej gospodarki oraz znacznej konkurencji nie mamy innego wyjścia – należy zwrócić uwagę na sposób promowania swych wyrobów.

Pan czytający gazetę vektor

Źródło: freepik.com

Problem polega na tym iż handlowcy sprzedający analogiczne artykuły, a nawet identyczne, konkurować mogą praktycznie jedynie ceną. Ponieważ gros artykułów jest do siebie podobnych, tak znaczący może być marketing – czyli przekonanie prawdopodobnych klientów o tym że nasza propozycja będzie najlepsza.
Nawet gdy cena nie odbiega od średniej za dany towar zazwyczaj można wabić ponadplanowymi atrakcjami.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę marketing mobilny naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo atrakcyjne stawki, więc się nie rozczarujesz!

Zależnie od typu artykułu może to być przedłużona gwarancja czy poszerzona o elementy na ogół nie naprawiane gratisowo, jak np. zarysowanie przedmiotu itd.. Możemy też zastosować zabieg polegający na przekonaniu klienta iż kupując u nas stanie się on członkiem elitarnej grupy. Sposobem na to jest zazwyczaj pokazanie w reklamie jakiejkolwiek modnej osoby.
Jednak wszelkie te działania muszą w jakiś sposób trafić do prawdopodobnej klienteli. We współczesnym cyfrowym świecie najważniejszym chyba kanałem komunikacji jest internet co widać na przykładzie strony

gazetki reklamowe

Źródło: freepik.com

Dzisiejszy klient pragnie mieć łatwy i realny kontakt ze sprzedawcą, a sieć internetowa do tego celu nada się idealnie. Nie znaczy to, że klasyczne kanały informacji bądź kontaktu z konsumentem tj. gazetki promocyjne zanikają, zostały one jedynie wzmocnione poprzez odmienny kanał informacyjny. Moim sądem gazetki promocyjne rozdawane np. w hipermarketach będą jeszcze długi czas podstawowym sposobem na przekazanie informacji o ofercie.

Rzecz jasna pogłębiona wiedza na temat konkretnych produktów będzie osiągalna w serwisie sprzedawcy bądź producenta. Powód jest prosty – chociaż jesteśmy populacją otwartą na ciekawostki techniczne, spora jest jeszcze liczba osób nie umiejących sprawnie poruszać się w internetowym świecie. Trzeba powiedzieć że grupa owa systematycznie maleje dzięki instruktażom z obsługi komputera dla seniorów, na których oswajają się oni z nowoczesną techniką, bez znajomości której tak trudno żyć w dzisiejszej rzeczywistości.