Posłuchaj szumu morza, doznaj energii miast, rozkoszuj się kolorami natury, wyzwól wyobraźnię odkrywcy

Delikatny piasek, parasol i leżak… Powoli przychodzi letnia pora. Klimat urlopowego odpoczynku powoduje, że coraz chętniej myślimy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj nadzwyczajny, obdarowany cudownymi i różnorodnymi krajobrazami.

kliknij tutaj

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej jednak z letnim wypoczynkiem oczywiście najbardziej kojarzy nam się Bałtyk (polecane). Najistotniejszym magnesem przyciągającym turystów na północ Polski jest Morze Bałtyckie- konkurencją (polecamy dalsze informacje) żeglarski. Najwięcej Polaków decyduje się na spędzenie wczasów na piaszczystych plażach nagrzanych letnim słońcem. Znana w Polsce kraina turystyczna, rok rocznie zadziwia swoimi walorami turystów, którzy decydują się odpocząć nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga niesamowity klimat i czyste powietrze przesiąknięte leczniczym jodem.

Z każdej przystani możemy wypłynąć w morze połowić ryby lub wypożyczyć niezbędny sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże proponuje ogromną paletę sportów nadających się do uprawiania w każdym momencie. Za serce sportów wodnych uważa się Sopot, w którym przeprowadza się mnóstwo imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których na największą uwagę zasługują Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać żaglówkami, skuterami wodnymi, katamaranami czy zmierzyć się z wiatrem na kitesurfingu- . Nie sposób przeoczyć interesujących atrakcji, które okresowo organizowane są w dużych ośrodkach Wybrzeża Bałtyku. Wymienić można choćby odbywający się w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Interesujący jest również Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie pobrzeże Bałtyku uważane jest za jedno z urokliwszych w Europie.

Dochodzisz do wniosku, że taki tekst jest użyteczny? Jeśli tak, to przeczytaj poza tym ten wciągający artykuł (http://www.nadwigrami.pl/weterynaria.html) – on też zwróci Twą uwagę.

Chętnie wybierane przez Polaków, którzy odnajdą tam przepiękne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym ośrodku wypoczynkowym, znajdują się kilometry obszernych pasów wybrzeża, na których odnalezienie ustronnego miejsca nie jest kłopotem, wystarczy tylko omijać główne wejścia na plaże. Przy głównych drogach łączących poszczególne uzdrowiska znajdują się miejsca do parkowania i wytyczone dróżki, którymi można przejść na dzikie plaże, gdzie nie ma masy ludzi, hałasu i opalanie w swobodnym klimacie jest bardzo przyjemne.