Posiadasz firmę i potrzebujesz dobrego konta – sprawdź, gdzie łatwo je odnaleźć

Po roku ’90-tym, kiedy w naszym kraju rozwinął się kapitalizm, wystartowało mnóstwo firm. Dzisiaj kierunek do swoich firm i do samozatrudnienia wciąż jest widoczny. Choć praca na własny rachunek nie należy do łatwych, to daje sporą satysfakcję. Co trzeba uczynić z początku, gdy firmę się powoła?

garść banknotów

Autor: Free Creative Commons Images for Colorful Souls!
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze kroki należy udać do urzędu, aby uporządkować wszystkie formalności, podbić właściwe dokumenty. Następnie należy założyć rachunek bankowy dla firm. Można to zrobić bezpośrednio w oddziale banku lub przez stronę internetową. Konto bankowe przez Internet uruchamia się z łatwością. Wszystko jest intuicyjne, klient jest prowadzony krok po kroku. Wystarczy zasiąść przed laptopem, wpisać na klawiaturze adres internetowy określonego banku i wejść na stronę główną. Po kliknięciu w ikonę ‘rachunek bankowy dla firm’ można konto bankowe przez Internet zakładać. Należy podać dane adresowe, nazwę działalności, Numer Identyfikacji Podatkowej (polecamy pożyczki pd zastaw).

Gdy ma się konto, można też wziąć kredycie (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej). Dla klientów określonego banku są one dużo bardziej dogodne niż dla klienta z zewnątrz. Wnioski o kredyty (kredyty konsolidacyjne dla firm) można składać również przez Internet. To niezwykle wygodne, a przede wszystkim pomaga uniknąć długich kolejek w oddziale bankowym. Kredyty w ten sposób mogą brać zarówno firmy, jak i klienci z sektora prywatnego. Na marginesie – klienci prywatni także mogą zakładać konta bankowe przez Internet. Obecna bankowość jest znacznie bardziej prosta niż jakiś czas temu. Zajrzeć na konto, sprawdzić, ile pieniędzy posiada się na rachunku, można też mobilnie. Już bodajże wszystkie banki oferują płatności przez smar fon czy dorzucanie do aplikacji paragonów fiskalnych, na podstawie których później można złożyć w sklepach reklamację. Więcej na .

50 złotych

Autor: Chris RubberDragon
Źródło: http://www.flickr.com

Banki biją się o klientów firmowych i prywatnych, wabią rabatami, programami lojalnościowymi, nagrodami. Firmy mają przypisanych doradców, poprzez których mają szansę zrealizować mnóstwo spraw. Jednak przede wszystkim największą popularnością cieszą się konta bankowe i usługi obsługiwane przez Sieć. Dają prędkość i wolność. Zapewniają satysfakcję. Są teraz numerem 1 w realiach bankowych (najlepsze pożyczki pod zastaw mieszkań).