Wycieczka do Krakowa – co warto wiedzieć, aby mieć niezwykłe wspomnienia

Kraków to zdecydowanie jedno z najciekawszych miast w całej Polsce. Zapierające dech w piersiach, idealnie zachowane zabytki, znakomita tradycja rzemieślnictwa artystycznego, wspaniała kultura i doskonałe zaplecze uniwersyteckie powodują, iż często ciężko się oprzeć małopolskim urokom.

Dlaczego więc nie przejść się do jednego z najciekawszych miejsc Europy, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto jest wpisane też na listę UNESCO, co potwierdziło unikatowość tego uroczego miejsca. Aby nie pozostały pominięte żadne ważne atrakcje, zdecydowanie należy zadbać, aby zwiedzanie Krakowa było zaplanowane jak najstaranniej (więcej na ten temat – przewodnik po Krakowie). Można to zrealizować na mnóstwo najróżniejszych metod, w zależności od szacowanego budżetu oraz zainteresowań.

Podstawą dobrze zorganizowanego wyjazdu do Krakowa jest dobre zarezerwowanie sobie noclegów oraz uważne zaplanowanie atrakcji, biorąc pod uwagę dni i godziny otwarcia muzeów, wystaw dzieł sztuki , jak również (dodatkowe info) kolejnych miejsc, w tym historycznych. Możliwe jest to zrobić samemu, lecz w momencie gdy preferuje się stabilność i brak potencjalnych nieprzyjemnych niespodzianek, można nawet zaufać rzetelnemu biuru podróży. Także znakomicie wykształcony przewodnik po Krakowie umie o wiele uatrakcyjnić podróż – różnorodne fakty , a także anegdoty na pewno ubarwią podróż.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zwiedzania Krakowa niemalże wymagane (a przynajmniej bezcenne) jest zobaczenie Kościoła Mariackiego, dzieł Wyspiańskiego, przejście się urzekającym Starym Miastem , jak również wejście na Kazimierz. Sam rynek staromiejski jest bardzo różnorodny kulturowo – jest widoczne na nim wymierne ślady baroku i renesansu, co w dzisiejszych czasach jest wysoce rzadkim połączeniem – bardzo zazwyczaj niszczono przedmiotów ze wcześniejszych epok, aby zastąpić je późniejszymi. Kraków to jednak nie wyłącznie architektura – pod względem kulturowym też stanowi atrakcyjne miejsce choćby ze względu na wyraźne wpływy twórców dekadenckich, widocznych chociażby w słynnej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej można do dziś zobaczyć dzieła twórców oraz oryginalne wyposażenie. Miłośnikom muzyki , jak również teatru bezdyskusyjnie się też spodobają atrakcje, jakie zapewnia Kraków – oferta rozmaitych koncertów oraz widowisk teatralnych i operowych na pewno umie wprawić w oczarowanie wszystkich ceniących niezapomniane przeżycia artystyczne. Zwiedzanie Krakowa to w dzisiejszych czasach zdecydowanie konieczny punkt dla ludzi uwielbiających kulturę , a także miejscowe atrakcje turystyczne. W Krakowie można także zobaczyć jedyne dostępne w Polsce dzieło sztuki Leonarda da Vinci – „Damę z gronostajem” , jak również stanąć oko w oko z budzącym grozę Smokiem Wawelskim , jak również obejrzeć dzieła Rembrandta i Petera Breughla.

Jest Ci niezbędne hiperłącze do witryny (http://hotelmikolajki.pl/biznes/sale-konferencyjne)? Zapraszamy więc, żebyś nacisnął tutaj i wówczas przeniesiesz się do następnego wpisy pełnego szczegółów.

Dużo ludzi docenia również olśniewające dorożki oraz wielkie platany.