Jaka działalność musi mieć kasę fiskalną i kiedy dostępna jest ulga na jej zakup?

Wraz z początkiem 2015 roku zmieniły się przepisy dotyczące posiadania kas fiskalnych.Musi je posiadać każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Przepis dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednakże nie musi stosować kasy, gdy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych, którzy działalność prowadzą przez pełny rok. W innych przypadkach wszelkie kwoty obliczane są w zależności od miesięcy działalności.

kasjerka przy kasie

Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kasa fiskalna będzie niezbędna od 2015 roku? Nawet wtedy, kiedy rezerwowano lub nabywano bilety, nawet przelewem, co w poprzednich latach zwalniało z obowiązku. W dodatku kasę muszą posiadać osoby, które wszystko zawierają na fakturach, bez względu na ich liczbę. Bez zmian kasę bezwzględnie muszą posiadać między innymi firmy oferujące wszystkie nośniki danych, perfumy, sprzęt radiowy i telewizyjny, przeróżne części do aut czy oferujące usługi kosmetyczne bądź fryzjerskie.

Jeśli stwierdzisz, że zawarte w tym tekście informacje są ciekawe, przeczytaj ponadto szczegóły tutaj (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/prawo-rodzinne). Będą tam równie wartościowe dane.

Dostępna jest również ulga na zakup fiskalnej kasy. Kto może z niej korzystać? Jeśli firma wykonuje wszystko w obowiązujących terminach, skrupulatnie spisują sumy podatku, mogą otrzymać ulgę na zakup kasy. Warto wiedzieć, że można odliczyć od podatku nawet 90 procent ceny, jednakże nie może to być suma przewyższająca 700 zł. Osoba prowadząca firmę ma rzecz jasna także możliwość innych ulg, np. możliwe jest odliczenie składek ZUS. Skupmy się jednak na kasach fiskalnych. Jakie Wymogi trzeba spełniać? Podatnik musi posiadać wszystkie dokumenty, które potwierdzają pełną zapłatę za kasę fiskalną. W dodatku jeszcze przed tym, kiedy rozpocznie się tworzenie spisu, należy zgłosić do Urzędu Skarbowego, w jakim miejscu będą użytkowane i jaka jest ich liczba. Ulga nie posiada określonej daty granicznej, w której trzeba ją wykorzystać.

kasa
Co z kolei w przypadku osób zwolnionych z VAT. Jeśli nie jesteśmy zwolnieni wystarczy zaznaczyć ulgę podczas wypełniania deklaracji VAT. Skoro jednak tego nie wykonujemy, czy posiadamy szansę na ulgę na kasę fiskalną? Tak, jest to wykonalne. Tak jak podmiot rozliczający VAT, musi przeprowadzać ewidencje obrotów w wyznaczonych terminach, wówczas ulga jest możliwa, zostanie przelana na rachunek bankowy. Wcześniej przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek, który powinien zawierać dane, takie jak: adres, imię i nazwisko, NIP, wszelkie dokumenty, które potwierdzą sumę zakupu posiadanych kas fiskalnych, dane osoby, która serwisuje omawiane urządzenia, wszelkie dane niezbędne do zrobienia przelewu bankowego, czyli przede wszystkim numer konta. Jeśli zależy nam na otrzymaniu ulgi i zwróceniu finansów, należy skrupulatnie dotrzymywać wszelkich terminów. Wówczas z pewnością nasz wniosek nie zostanie odrzucony. Więcej na .