Handel i reklama od kuchni, czyli parę porad dla przedsiębiorców, którzy zamierzają przyjąć na etat przedstawiciela handlowego

Z pewnością część osób twierdzi, że marketing mobilny to inaczej akwizycja lub jakiś rodzaju handlu bezpośredniego, tymczasem nic bardziej błędnego. Wspomniane pojęcie odnosi się do bardzo efektywnej formy reklamy, która właściwie ukierunkowana może przynieść reklamodawcy olbrzymie zyski. Przekaz reklamowy jest przygotowywany zarówno w formie tekstu, jak i zdjęcia, a następnie wysyłany jako SMS albo MMS do wyselekcjonowanej grupy odbiorców.

content marketing

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Znajomością takich pojęć, jak również konkretnymi umiejętnościami, powinna pochwalić się czterdziestolatka, która bierze udział w rekrutacji i jednocześnie chce pracować jako przedstawiciel handlowy.

Zobacz kolejne podobne niezwykle przydatne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie wadium przetargowe.

Wykaz wymagań, jakie obligatoryjnie trzeba postawić kandydatom bywa rzecz jasna o wiele bardziej rozbudowany. Wiedza akademicka jest niezmiernie ważna, ale o przyjęciu do pracy zadecydują konkretne cechy charakteru, np. samodzielność, pozytywne nastawienie do świata, otwartość, a poza tym miła aparycja, reprezentacyjny wygląd oraz gotowość do dalekich podróży. Podczas rozmowy warto więc zapytać kandydatkę tak o rodzaje badań marketingowych , jak i o życiowe plany.Kiedy wreszcie zostanie wybrany idealny kandydat, wtedy przychodzi czas na podpisanie umowy, a następnie na przekazanie głównych narzędzi pracy. Jeżeli wybieramy laptopa i telefon komórkowy dla nowego przedstawiciela, to równocześnie musimy pamiętać, że te sprzęty są wyznacznikiem prestiżu koncernu (więcej na ten temat). Stary, sfatygowany notebook i brak wymaganych programów mogą po części nadszarpnąć dobrą reputację nawet tej cenionej firmy.

infografika marketingowa

Autor: MSLGROUP Global
Źródło: http://www.flickr.com
Odrębną sprawą staje się natomiast wybranie odpowiedniego modelu samochodu. Najlepiej nabyć dwuślad o małej pojemności silnika, bo wtedy faktury za benzynę nie będą wygórowane, chociaż jeżeli takim autem będzie jeździł przedstawiciel światowego koncernu samochodowego, to wówczas gabaryt limuzyny bądź zwykłej osobówki nie pozostaje bez znaczenia. Na przednich drzwiach najczęściej umieszcza się znak firmowy, jak również slogany i dane teleadresowe. Tymczasem każdy kierowca firmowego pojazdu ma obowiązek troszczyć się o powierzonego mu fiata, a dodatkowo musi na bieżąco kontrolować stan wozu i daty przeglądów, więc osoba zatrudniona na stanowisku przedstawiciela powinna wykazać się też dużą odpowiedzialnością. Czytaj też .