Dalekie wycieczki kuszą Polaków

Polskich turystów wyjeżdżających na egzotyczne wycieczki po sezonie stale przybywa. I nie powinno to nikogo dziwić gdyż urlop po sezonie posiada wiele plusów. Przede wszystkim jesienne urlopy z reguły pozwalają zapomnieć o ścisku na plażach i wspomagają domowy budżet.

Jesienne obniżki i promocje to okazja, by pojechać na wakacje za mniejsze pieniądze. Tym, którzy o nich stale śnią, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży proponują dwa rodzaje tańszych wyjazdów: first minute i last minute. Cena wycieczek dla wielu z nas odgrywa dużą rolę, ale jest szczególnie ważną kwestią w przypadku dalekich, egzotycznych wojaży.
Takim dalekim krajem może być Peru – kraj o bardzo bogatej historii. To tutaj wszak narodziło się legendarne państwo Inków. Z tej przyczyny żaden turysta nie wyobraża sobie by wylecieć z Peru – dodatkowe info – bez obowiązkowego odwiedzenia Machu Picchu, Jeziora Titicaca czy Kanionu Colca. Tajlandia last minute – ciekawe oferty.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

W jakim okresie warto szukać wycieczki do Peru? Peru można odwiedzać okrągły rok, ale od grudnia do marca w górach jest mokro i wilgotno – lepiej wyruszyć między czerwcem a wrześniem, kiedy jest chłodno i sucho. Wtedy również przypada szczyt sezonu turystycznego.

Do wyboru bardziej egzotycznych celów podróży, Polaków zachęcają również niższe niż w wcześniejszych latach ceny takich wyjazdów. Spadek kosztów może być w pewnej mierze spowodowany zmieniającą się strukturą takich wyjazdów – więcej osób decyduje się na tańsze kraje, takie jak Tajlandia last minute, która z z sezonu na sezon przyciąga coraz więcej miłośników Azji. Ten kraj to jej przedsmak, autentyczna perła. Zachwycą nas tysiące kilometrów plaż, dżungle, niezwykła fauna i flora oraz pyszna kuchnia. Do tego kuszą niskie ceny i czarująca atmosfera. Kto raz zobaczy Tajlandię będzie marzył, żeby tu wracać.Sprawdź ofertę polecanego biura podróży.

Zdecydowanie powinniśmy rozważyć wyjazd po sezonie, zważywszy na fakt, iż jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w nostalgię. Wyjazd na zagraniczną wycieczkę do miejsca, w którym nadal świeci słońce, jest więc najlepszym sposobem na przedłużenie lata.