Jak rozliczyć podatek przez internet. Porady

Jak rozliczyć PIT? Obliczanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu rodaków. Musimy jednak o tym pamiętać, ażeby później nie mieć kłopotów z urzędem fiskalnym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Niżej znajdziecie informator, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się też, kiedy otrzymacie zwrot podatku, a także jakie są najczęstsze pomyłki przy wypełnianiu PIT-u.

Do końca kwietnia musimy wypełnić oraz dostarczyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym świetnie, bo co roku data jest ta sama. Niemniej jednak połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach podatkowych najogromniejsze kolejki zawsze tworzą się w drugiej połowie kwietnia. Odkładając, a następnie wypełniając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres jak też omyłki, o które bardzo łatwo. Zazwyczaj zapominamy o podpisie. Wtedy urząd wzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy także NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, że można wpisać w zeznanie po prostu własny PESEL. Czasem gubimy się w tabelkach i mylimy rubryki, przykładowo przychód i dochód.

rozliczenie PIT 37

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest też zaznaczanie przez współmałżonków opcji, że rozliczają się razem, podczas kiedy jedno z nich, prowadząc firmę, powinno odprowadzać podatek (czytaj też umowa kupna sprzedaży samochodu doc) liniowy. Kolejek na razie nie ma, zatem warto z tego korzystać. Przesyłając zeznanie już teraz, możemy się spodziewać, iż rychło otrzymamy zwrot podatku. To, jak szybko pozyskamy pieniądze, zależy od kilku czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w który to zrobimy oraz podania lub nie podania numeru konta . Najprędzej zwrot uzyskają te osoby, które złożą zeznanie możliwie szybko, drogą elektroniczną a także podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się oni spodziewać pieniędzy w czasie blisko dwóch tygodni. Często zwrot przychodzi błyskawicznie, po paru dniach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez internet jest bardzo łatwą formą realizacji tego problematycznego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż możemy deklarację posłać drogą elektroniczną, unikniemy kolejek w urzędach podatkowych jak też pocztowych oraz mamy pewność, że deklaracja została wypełniona dobrze. Po pierwsze szczędzimy czas, możemy to robić w każdej chwili w domu. Warunkiem jest posiadanie komputera z dojściem do sieci. Musimy też zainstalować stosowną wtyczkę, jaka umożliwia nam realizację tego rozliczenia. Podczas wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, kroczek po kroczku, wskazując potencjalne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną zeznania, zatem prawidłowo policzy podatek (polecam ofertę na – doradcy finansowi płock) od uzyskanego dochodu.