Korzystnie poznawać nowe miejscówki, zwiedzać je w ten sposób, by poznać dokładnie. Potrzeba do tego odpowiedniej inicjatywy

Tak dużo jest do zwiedzenia, cały świat tylko czeka. Kto ma możliwości i posiada odpowiednie środki może zwiedzić cały świat. Dla innych, którzy posiadają mniej wygórowane ambicje pozostaje jakaś część tego – jesteśmy w stanie powiedzieć – ogromnego tortu. Nie musimy pochłaniać go całego, ponieważ być może jest za duży lub za drogi, powinniśmy jednak podczas swojego życia zorganizować się tak, aby zobaczyć coś więcej. Najkorzystniej zacząć od swojego podwórka.

Kraków

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Może ciężko w to uwierzyć, lecz wiele osób faktycznie nie zna miejsca, w którym mieszka. Może to nawet nie odnosi się do pewnych malutkich wiosek, gdzie wszystko jest znane od lat, lecz już taka okoliczność ma miejsce w przypadku danego obszaru. Jeśli jest koło wsi las to możliwe, że nie został przez wszystkich odkryty. Tak samo góry i inne ciekawe miejsca. Jeśli mówimy o większych miastach, to zdarza się, że nie wiemy, jak ruszyć się w nieznanej dzielnicy. Niby to standardowe, w końcu nie musimy wiedzieć, gdzie jest każda ulica, jednakowoż taka znajomość ma same plusy.

Najważniejsze to jak znamy miasto to jesteśmy w stanie sprawnie się po nim przemieszczać, co więcej, żadna sprawa, określone formalności do zrobienia nie są dla nas kłopotem, gdyż wiemy, w jaką stronę pójść dalej. Z innej strony znamy swoją małą ojczyznę, znamy jej historię, zabytki, architekturę, wiemy czemu w danej dzielnicy jest właśnie tak a nie inaczej, a o innej można opowiadać ciekawe anegdoty. To rzeczywiście

Kraków

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

fajna wiedza, możemy nią zaimponować wielu osobom, na przykład jak ktoś do nas przyjeżdża w odwiedziny. Jednocześnie wielu z nas wyjeżdża za granicę, byle daleko, a nie zna naszych pięknych polskich zakątków. Wiele osób na przykład było w Krakowie, ale czy rzeczywiście poznali to miasto?

Czy przewodnik po Krakowie spełniły swoje zadanie? Czy zwiedzanie Krakowa było całościowe, poza centrum poznało się także trochę mniej znanych rejonów? Czy byliście chociażby w takim miejscu. A jak jest z innymi miejscami? Na te zagadnienia są różne odpowiedzi, wiele jednocześnie z nich nie jest w pełni zadowalająca, gdyż okazuje się, że brak nam kompleksowości, jak decydujemy się na zwiedzanie, chociażby naszych wspaniałych miast. Warto to zmienić!

Źródło informacji –