Czerwona herbata – jej właściwości i oddziaływanie na nasz organizm

Jeszcze nie tak dawno temu zupełnie o niej się nie słyszało, współcześnie robi furorę. Rodzaj trunku, którym jest czerwona herbata to fenomenalny napój i suplement diety. W jaki sposób ją parzyć i co tak na prawdę wnosi do organizmu?

Herbata sypana

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Liście czerwonej herbaty, znanej jako Pu-Erh, po zebraniu plonów zostają poddane nie trwającemu długo procesowi fermentacji. Za jego sprawą napar ma odcień czerwony. Smak możemy scharakteryzować jako ziemisto-korzenny. Roślina rośnie szczególnie w Chinach i Tajwanie, tam też mają swą lokalizację największe zakłady zajmujące się rozprowadzaniem tego środka na cały świat. Ma wielce ważne znaczenie w chińskiej medycynie, określany jest bowiem „zabójcą tłuszczu”. Przyspiesza przemianę materii, zwiększa spalanie tłuszczów. Jak ją właściwie przygotować? Sprawdź więcej tutaj – portal do czajniczka z porcelany wsypać liście i zalać gorącą, aczkolwiek nie wrzącą wodą, parzyć około 3 do 7 minut (fantastyczne mieszanki). Otrzymany skutkiem tego napój nie będzie miał ciężkiego aromatu, który da się wyczuć po nieodpowiednim jego uszykowaniu. Nie jest zatem to kłopotliwe, analogicznie parzy się prawie każdą inną herbatę. Jakie jeszcze ma plusy dla organizmu? Pobudza wytwarzanie soków trawiennych, stymuluje pracę jelit, wobec tego przyspiesza metabolizm, a w rezultacie wcześniej omawiane palenie tłuszczów. Napój, jakim jest czerwona herbata obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, poprawia obieg krwi w organizmie, a skutkiem tego może być spokojnie zażywana przez ludzi borykających się z tego typu kłopotami.

Zdoła też nas napełnić w brakujące minerały, bowiem napar z liści zawiera ich mnóstwo, w tym manganu i teiny. Działa pobudzająco, wobec tego z chęcią konsumują go ludzie rezygnujące z picia kawy. Łagodzi dolegliwości wątrobowe i także wspomaga walkę z próchnicą. Tak duża liczba wartości, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak właśnie skierować się do sklepu i zakupić liście do parzenia. Wartość produktu, którym jest czerwona herbata oscyluje w granicach od kilku do nieraz kilkuset złotych za 100 gram.

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywając prawidłowo napój, jakim jest czerwona herbata da się zafundować swojemu organizmowi poprawę jego kondycji jak i zrzucić pobocznie trochę masy. Jej wartość, w zależności od producenta nie wykracza względnie poza możliwości pieniężne normalnego człowieka.