Opcje podania owocowego deseru przyrządzonego na podstawie egzotycznego owocu – kumkwat

Koktajle witaminowe cieszą się sporym uznaniem nie tylko wśród pań, które troszczą się o linię i chcą jak najdłużej zachować piękny i promienny wygląd. Panowie coraz częściej sięgają po witaminowe bomby, jakie zachowają ich witalność do późnej starości. Tak więc kumkwat, bogaty w witaminę C oraz prowitaminę A, stanowi przeważnie bazę owocowych koktajli. Znakomity smak kumkwatu znajduje coraz większą liczbę sympatyków też wśród Polaków. Warto łączyć w sobie szczególnie niezbędne składniki odżywcze każdego dnia.

Kumkwat – skąd pochodzi i do czego może okazać się przydatny

kumquat

Autor: John Athayde
Źródło: http://www.flickr.com

Profesjonalni pasjonaci gotowania oraz wykonywania bogatych pod względem zawartych witamin koktajli i deserów polecają nierzadko również jak najlepsze sposoby ich podawania. Wyjątkowe potrawy przygotowane na bazie owocu egzotycznego, takiego jak kumkwat, szerzone są na coraz większą skalę. Nasza kuchnia nie musi być nudna, o co troszczą się producenci. Owoc określany także nierzadko mianem chińskiej pomarańczy doczekał się szerokiego grona zwolenników też w naszym kraju. Więcej znajdziesz tutaj: koktajle z owoców.

Robimy deser dla najbliższych

Owoc taki jak kumkwat nie jest teraz szczególnie znany w Polsce. Uprawiany jest tak w Chinach, jak i w Ameryce. Często spotykany gatunek występuje również w Grecji oraz na Dalekim Wschodzie. Od pewnego czasu pojawia się też w Polsce. Trafiając do coraz szerszej grupy docelowej, producent stara się wciąż wprowadzać na krajowy rynek egzotyczne nowości, wśród których aktualnie prym wiedzie właśnie chińska pomarańcza.

kumquat

Autor: Andrea Pokrzywinski
Źródło: http://www.flickr.com

Stawiamy na znakomite bomby witaminowe

Popularny w Chinach już od XII wieku kumkwat pojawił się na naszym kontynencie dopiero w wieku XIX, za sprawą Roberta Fortune’a. Przywiózł on wtedy ze swojej dalekowschodniej wyprawy ten wyjątkowy rodzaj owocu. Do dziś znanych jest dużo propozycji łączenia kumkwatu z innymi owocami, też naszymi rodzimymi, w różnego rodzaju mieszanki oraz koktajle. Więcej wskazówek o gotowaniu: Drzewko kumkwatu cechuje się i jednocześnie odróżnia od pomarańczy nieznacznie mniejszymi owocami, lecz smakuje podobnie.