Opcje podania owocowego deseru przyrządzonego na podstawie egzotycznego owocu – kumkwat

Koktajle witaminowe cieszą się sporym uznaniem nie tylko wśród pań, które troszczą się o linię i chcą jak najdłużej zachować piękny i promienny wygląd. Panowie coraz częściej sięgają po witaminowe bomby, jakie zachowają ich witalność do późnej starości. Tak więc kumkwat, bogaty w witaminę C oraz prowitaminę A, stanowi przeważnie bazę owocowych koktajli. Znakomity smak kumkwatu znajduje coraz większą liczbę sympatyków też wśród Polaków. Warto łączyć w sobie szczególnie niezbędne składniki odżywcze każdego dnia.

Kumkwat – skąd pochodzi i do czego może okazać się przydatny

kumquat

Autor: John Athayde
Źródło: http://www.flickr.com

Profesjonalni pasjonaci gotowania oraz wykonywania bogatych pod względem zawartych witamin koktajli i deserów polecają nierzadko również jak najlepsze sposoby ich podawania. Wyjątkowe potrawy przygotowane na bazie owocu egzotycznego, takiego jak kumkwat, szerzone są na coraz większą skalę.

O problemach dotyczących rozmaitych tematyk dowiedzieć się możemy z internetu. Wtedy wystarczy przeczytać tekst o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły.

Nasza kuchnia nie musi być nudna, o co troszczą się producenci. Owoc określany także nierzadko mianem chińskiej pomarańczy doczekał się szerokiego grona zwolenników też w naszym kraju. Więcej znajdziesz tutaj: koktajle z owoców.

Robimy deser dla najbliższych

Owoc taki jak kumkwat nie jest teraz szczególnie znany w Polsce. Uprawiany jest tak w Chinach, jak i w Ameryce. Często spotykany gatunek występuje również w Grecji oraz na Dalekim Wschodzie. Od pewnego czasu pojawia się też w Polsce. Trafiając do coraz szerszej grupy docelowej, producent stara się wciąż wprowadzać na krajowy rynek egzotyczne nowości, wśród których aktualnie prym wiedzie właśnie chińska pomarańcza.

kumquat

Autor: Andrea Pokrzywinski
Źródło: http://www.flickr.com

Stawiamy na znakomite bomby witaminowe

Popularny w Chinach już od XII wieku kumkwat pojawił się na naszym kontynencie dopiero w wieku XIX, za sprawą Roberta Fortune’a. Przywiózł on wtedy ze swojej dalekowschodniej wyprawy ten wyjątkowy rodzaj owocu. Do dziś znanych jest dużo propozycji łączenia kumkwatu z innymi owocami, też naszymi rodzimymi, w różnego rodzaju mieszanki oraz koktajle. Więcej wskazówek o gotowaniu: Drzewko kumkwatu cechuje się i jednocześnie odróżnia od pomarańczy nieznacznie mniejszymi owocami, lecz smakuje podobnie.