Jak jazda na snowboardzie zyskała w ostatnim czasie, podstawowe wyposażenie dla miłośnika tego sportu.

Narciarstwo przed wiele lat było najbardziej popularnym zimowym sportem, jednak w ostatnich latach coraz więcej osób zobaczyć można zjeżdżających na desce. Przebojem wdarły się one na wszystkie stoki, zdobywając ogromną popularność. Początkowo narciarze nieco lekceważyli snowboard, lecz coraz większa liczba miłośników tego sportu sprawiła, że snowboardzistów zaczęto tolerować na trasach zjazdowych.

Snowboard to jednak nie tylko samo jeżdżenie na desce, lecz oprócz tego sposób bycia i kultura z tym się wiążąca.

Jeżeli użyta w tym artykule narracja do Ciebie trafia, to zobacz tutaj podobne wpisy – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Wielbiciele tego sportu ubierają się w specyficzny, odmienny niż zwykli narciarze sposób, mają także swój własny slang, używany tylko przez nich. Dzięki temu są oni bardzo widoczni na stokach, z reguły w pozytywny sposób, no i oczywiście doskonale się bawią zarówno podczas jazdy, jak i po zejściu ze stoku. Jeśli więc ktoś będzie chciał dołączyć do nich, lub chociaż rozpocząć przygodę z deską i nauczyć się na niej jeździć, to powinien zacząć od załatwienia potrzebnego sprzętu.

Snowboard

Autor: CROPP
Źródło: CROPP

Na sam początek najlepiej jest sprzęt snowboardowy wypożyczać, w szczególności będzie to dotyczyć butów oraz desek (więcej w temacie). Wiąże się to z tym, że będzie można popróbować jazdy na paru odmiennych deskach, mających różną charakterystykę, i przez to poznać ich możliwości. Dopiero jeżeli ktoś rzeczywiście zechce dalej jeździć i wie, czego będzie potrzebował, to warto pomyśleć o zakupie tego typu sprzętu.

Obok deski pomyśleć trzeba o dobrych butach, w których będzie się jeździć, ważne jest także ubranie i wyposażenie ochronne. Z pewnością bardzo zalecane nawet dla dopiero co zaczynających adeptów tego sportu są spodnie snowboardowe (więcej na ten temat), szczególnie na samym początku nauczania mogą się bardzo przydać ich właściwości, czyli nieprzemakalność i trzymanie ciepła. Warto również pomyśleć o górze, tu z kolei doskonale sprawdzają się kurtki snowboardowe (więcej na ten temat), dostępne w niezliczonej ilości wzorów i kolorów. Warto też od razu pomyśleć również o kasku, szczególnie jeśli chce się uprawiać tak popularny w ostatnim czasie freestyle.