Dieta dr Budwig – olej lniany jako lekarstwo na wszelkie choroby

Dieta dr Budwig najpowszechniej jest przedstawiana jako antynowotworowa, choć ma pomagać również w innych schorzeniach. Twórcą diety jest dr Johanna Budwig. Była ona wielką specjalistką biochemii tłuszczów, leczyła choroby racjonalnym odżywianiem. Omówioną tutaj dietę przedstawiła w 1951 roku. Ten sposób żywienia służy przede wszystkim do tego, aby dostarczyć naszemu organizmowi m.in. błonnik, antyoksydanty czy kwas omega-3.

W związku z tym bazowym składnikiem jest olej lniany LENVITOL.

Jeśli szukasz podobnych informacji na omawiany wątek, to także rzuć okiem na naprawa klimatyzacji wrocław analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

Jak prezentuje się ta dieta?Przede wszystkim należy podkreślać, że olej lniany tłoczony na zimno jest zdecydowanie najistotniejszym składnikiem. Należy odstawić wszelkie inne tłuszcze, takie jak olej, masło lub wódka na wesele hurtownia margarynę. Podczas stosowania diety nie jemy potraw smażonych i tłustych.

warzywa smażone na oleju lnianym

Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com

Codziennie należy spożywać odpowiednio przygotowaną pastę z wspomnianego oleju, w dodatku powinno się dodawać go do sałatek. Jak wykonać pastę? Olej lniany łączymy z chudym twarogiem, którego zawartość białka musi wynosić 20%. Oprócz tego zalecane jest także używanie siemienia lnianego. Istotne w diecie są suszone lub świeże owoce, sok z kiszonej kapusty, którego w ciągu dnia powinno się wypić 1 szklankę, najlepiej rano, kasze bezglutenowe lub płatki owsiane. Niezwykle istotne jest to, że wszystkie produkty stosowane w diecie powinny być ekologiczne, należy więc zwracać na to szczególną uwagę. Wspomniane już było, że w tym odżywianiu nie wolno jeść wszelkich tłuszczów prócz oleju lnianego. Warto także podkreślić, że osoby stosujące tę dietę muszą rezygnować z cukru i słodzików. Z zamian można stosować miód, jak i sok z winogron. Co jeść, gdy przechodzimy na tego typu dietę? Pomijając opisaną już pastę oraz sok z kapusty kiszonej, powinniśmy jeść ekologiczne warzywa, najlepsze będą te odmiany kapustnej, następnie nie wolno zapomnieć o owocach. Ważne są również świeże soki. Codzienne spożywanie zbóż i ryb pod wieloma postaciami jest tak samo dobre dla naszego zdrowia. Jeżeli mamy ochotę na spożycie mięsa, prawidłowe jest tylko takie, które dostaniemy w ekologicznych gospodarstwach. Warto jednak rezygnować z mięsa, kiedy choroba jest ciężka. Na koniec trzeba również wspomnieć o wypijaniu 2 litrów wody w ciągu dnia. Woda musi być źródlana, unika się mineralną.

Stosując tę dietę należy pamiętać, że nie można jest traktować jako jedyne lekarstwo. Rzecz jasna takie sposób żywienia z pewnością nie będzie szkodliwy, jednak rezygnacja z innych terapii jest dużym błędem. Dieta dr Budwig to w gruncie rzeczy dodatek do leczenia – produkty do diety dr Budwig. Z pewnością nam nie zaszkodzi i jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, warto więc z niej korzystać, by poczuć się lepiej.