Sekrety znakomitego zarządzania firmą – czym charakteryzuje się lean

Niemało osób może rozważać nad tym, co sprawia że tyle japońskich firm w dwudziestym pierwszym wieku odnosi niesamowite sukcesy. Ten pozornie niewielki wyspiarski kraj, nieposiadający prawie jakichkolwiek kosztownych surowców, teraz stanowi niesamowitą potęgę technologiczną. Wiele azjatyckich firm jest również sławnych ze swej rzetelności i dobrego podejścia do klienta.

Kluczem do ich sukcesów jest właśnie uważne nastawienie do pracy – dlatego wielu europejskich menadżerów się tym interesuje. System kaizen (tu) jest tego znakomitym przykładem – coraz więcej amerykańskich firm zaczyna wprowadzać go do swojego wcześniejszego systemu zarządzania.Kaizen to zarówno rodzaj zarządzania, jak również (serwis internetowy) filozofia. Dosłownie znaczy ”polepszenie” i taka jest tego natura.

Kiedy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na wątek poruszany w opisywanym wpisie, to wejdź tu szyldy reklamowe gdańsk – z pewnością te materiały też Cię zaciekawią!

System kaizen jest skoncentrowany na tym, co można w firmie przekształcić na lepsze – motywuje pracowników do nieustannego dokształcania się i polepszania swoich kwalifikacji, a managerów oraz technologów – do wprowadzania nowych, skutecznych rozwiązań.

szkolenie

Autor: Heinrich-Böll-Stiftung
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu pracownik może czasem awansować oraz stawać się coraz cenniejszy na rynku pracy, a przedsiębiorca ma coraz lepszą firmę. Rewelacyjnym rezultatem jest także coraz lepsza jakość sprzedawanych produktów , jak również usług. Istotą kaizen jest precyzyjne przemyślenie zmian oraz świadomość – są zupełnym przeciwieństwem tendencji do maksymalnego automatyzowania ludzkiej pracy, które czasem odbiera pracownikom niezależność. Ważną rolę spełnia także ergonometria , a także porównywanie różnych sposobów pracy, wybierając te najefektywniejsze i najszybsze. Zmiany są witane z chęcią, ponieważ wywołują rozwój. Takie połączenie jest wspaniałą receptą na idealnie funkcjonującą firmę – trzeba jednak wiedzieć, jak należy wprowadzić system kaizen. Na szczęście przeróżne szkolenia skutecznie to umożliwiają i nie bez powodu zyskują na popularności także w Polsce.

Innym znakomitym sposobem na usprawnienie zarządzania są szkolenia lean – przykładowo szczupłe zarządzanie albo lean manufacturing. Nazwa nie została przyjęta bez powodu – celem sposobu zarządzania lean jest osiągnięcie maksymalnego rezultatów osiągniętych przy małych środkach , jak również nakładach pracy. Przed zaznajomieniem się z treścią szkoleń lean wielu przedsiębiorców nie wie, jak czasem w ich firmach może dochodzić do marnowania czasu, pracy bądź pieniędzy – tego typu szkolenie potrafi bardzo otworzyć na to menadżerów.Autor

W podejściu lean bardzo kluczowa jest jakość towarów – wadliwe towary są bezwartościowe , a także psują reputację firmie, dlatego też w razie ich pojawienia się potrzebne jest skuteczne wprowadzenie zmian. Z pewnością należy pamiętać, że takie podejście zagwarantowało wielu japońskim markom nadzwyczajny sukces – do tej pory japońska ekonomia stoi na niesamowicie wysokim poziomie. Menadżerom zainteresowanym dobrym zarządzaniem rekomendowana jest również wiedza na temat six sigma (sprawdź) – jest to amerykańskie osiągnięcie, bardzo kluczowe w kontekście wprowadzenia stabilności do firmy.