Jak zmienić wygląd swojego pojazdu bez potrzeby jego wymiany?

Samochód to zazwyczaj duża inwestycja, w związku z tym pragniemy aby wszystko działało sprawnie przez jak najdłuższy czas. Nie ma w tym więc niczego niezwykłego, że wizerunek pojazdu może przestać się nam podobać. Jeżeli chcemy w jakiś sposób go zmienić, nie musimy od razu kupować nowy, ponieważ na rynku istnieją firmy, które pomogą nas w zmianie wyglądu się auta bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Jak zmienić samochód przy użyciu naklejek?

reklama na autobusie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze możemy okleić szyby. Po takim kroku karoseria wygląda o wiele korzystniej. Nasuwa się pytanie, czy tego rodzaju zabieg jest legalny. Jeżeli właściciel samochodu ma taką ochotę, jak najbardziej może to zrobić. Są jednak wytyczne, których należy trzymać. Przednia szyba musi mieć przepuszczalność 75%. Natomiast boczne – 70%. Nie ma konkretnych wymagań co do reszty szyb. Jeżeli przepuszczalność jest mniejsza, auto nie przejdzie przeglądu. Można także otrzymać karę od policji podczas kontroli drogowej.

Pierwszym krokiem jest poproszenie kierowcy o odklejenie folii – gdy się nie zgadza otrzymuje mandat, a dodatkowo może mu zostać zabrany dowód rejestracyjny. Całkowicie zabronione jest przyklejenie folii lustrzanych, które mogą oślepiać pozostałych kierowców i prowadzić do kolizji. Ten element odmiany wizerunku pojazdu ma swoich zwolenników i przeciwników. Zdecydowanie dużym plusem jest fakt, że dzięki foliom samochód mniej nagrzewa się podczas wysokich temperatur, natomiast zimą wolniej traci ciepło. W dodatku jest to bardzo dobra ochrona doradztwo ochrona środowiska bydgoszcz przed kradzieżą, gdyż zupełnie nie widać, co jest wewnątrz. Oprócz tego można również zainstalować w folie antywłamaniowe, które utrudniają rozbicie szyb. Kolejnym sposobem zmiany wyglądu samochodu jest zmiana jego koloru za pomocą folii. Rozwiązanie jest o tyle dobre, że nie jest ono wykonywane na stałe i w dowolnej chwili możemy wymienić kolor albo wrócić do bazowego.

Dodatkowo folia może być traktowana jako swoistą ochronę lakieru. W ofercie dostępne są różne wykończenia i kolory. Jeśli wymianę przeprowadzi profesjonalna firma, będzie ona właściwie niewidoczna. Oferty można bezproblemowo odnaleźć w Internecie, należy określić jakie miasto nas interesuje (przykładowo oklejanie samochodów Wrocław) i sprawdzić rekomendacje innych klientów oraz upewnić się, że używane folie będą naprawdę renomowanych marek, przykładem, na który należałoby zwrócić uwagę, jest oferta .
Posiadanie auta przez wiele lat, może sprawić, że jego wizerunek nam się zwyczajnie znudzi. Wtedy świetnym rozwiązaniem jest nałożenie specjalnych folii. Jest to zdecydowanie tańszy sposób na zmianę wyglądu, niż zakup nowego pojazdu. W dodatku kolor i wykończenie możemy wymieniać, kiedy tylko mamy na to ochotę.