Każdy z nas może pomóc – dowiedz się, jak przekazać jeden procent swojego podatku?

Pomaganie innym to nad wyraz istotny element naszego normalnego życia. O ile nie sprawia nam trudności pomoc bliskim, gdyż zawsze możemy im pomóc w czasie remontowania mieszkania lub pożyczyć albo nawet dać drobną sumę, jeżeli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze mamy świadomość, jak wesprzeć innych ludzi. A jest na to naprawdę łatwa metoda – można oddać jeden % swojego podatku przygotowując rozliczenie roczne, do jakiego każdy podatnik jest zobligowany. Co dokładnie trzeba zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana i nie powinna sprawić kłopotu nawet podatnikowi rozliczającemu się pierwszy raz w swoim życiu. Starczy bowiem, że w zeznaniu podatkowym, jakie wypełnia, w odpowiednim miejscu wpisze numer – sprawdź naszą propozycję – http://www.scenariuszzycia.pl/portret-numerologiczny/ – KRS danej organizacji. Jeśli podatkami zajmuje się inna osoba, trzeba jej zapisać taki numer, by wiedziała, jaki rachunek bankowy wpisać w tym okienku. Czym jest numer – kliknij dalej: www.scenariuszzycia.pl/cykle-numerologiczne/ – KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, jaki przydziela się wszystkim organizacjom czy instytucjom. Aby sprawdzić wykaz organizacji potrzebujących wsparcia finansowego, najlepiej jest wejść na serwis internetowy Ministerstwa Pracy. Tam uprzystępniony i bezustannie aktualizowany jest taki wykaz, zatem wybierając jedną z organizacji z tego spisu, będziesz pewien, iż pieniądze trafią na odpowiedni rachunek. Aby wszystko zostało zrealizowane zgodnie z procedurami, należy w określonym terminie złożyć swoją deklarację bądź w terminie dokonać korekty, gdy pojawiły się jakieś błędy. Mamy na to dwa miesiące, w innym wypadku wpisana organizacja nie otrzyma od nas wsparcia finansowego. Organizacja może uzyskać informację, kto dał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zaznaczając właściwie okienko w zeznaniu podatkowym – więcej tutaj.

polecana witryna

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już wiesz, jak przekazać 1 % podatku. Co roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Być może ktoś już prosił cię o wsparcie na daną organizację, jeżeli nie, możesz samemu poszukać instytucji, której rachunek chciałbyś choć w ten niewymagający wysiłku sposób zasilić. Za rok można zdecydować się na inną grupę osób, które także wymagają pomocy, gdyż takich organizacji jest w kraju nadzwyczaj dużo.