Wakacje w polskich górach – dlaczego warto obecnie zdecydować się na taki wyjazd i w jaki sposób go zorganizować?

Polskie góry są nieziemsko piękne. Dzika przyroda zapewnia zapierające dech w piersiach widoki, a chodzenie po górskich szlakach to idealny sposób na aktywny wypoczynek w gronie całej rodziny.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com
W Tatry, Pieniny bądź Bieszczady warto wyjechać, żeby nabrać w płuca świeżego powietrza. Jest to też alternatywa dla typowo leniwych wakacji, opierających się na leżeniu na plaży i okazyjnych kąpielach. Na pewno, po wizycie w górach będzie się wypoczętym. Jak zorganizować taki wyjazd? W pierwszej kolejności, należy wybrać góry, które chce się odwiedzić. Najbardziej popularne są naturalnie Tatry, jednak pozostałe masywy górskie także są godne uwagi. Po określeniu kierunku nadchodzi czas na zarezerwowanie noclegu.

W Tatrach typowym wyborem większości turystów jest oczywiście Zakopane. Proponowane apartamenty zakopane centrum gwarantują satysfakcjonujące warunki oraz bliskość najważniejszych atrakcji turystycznych. Wybierając stosowne apartamenty w Zakopanem (zobacz: ) trzeba mieć na uwadze przede wszystkim ich wielkość, ilość sypialni oraz cenę. Na szczęście, oferta jest na tyle szeroka, że każda osoba z pewnością znajdzie najlepsze dla siebie rozwiązanie. Dobrze sprawdzają się najczęściej te zakopane apartamenty, które stanowią bazę wypadową na górskie szlaki – . Po wybraniu zadowalającego noclegu, koniecznie należy zorganizować pobyt, najlepiej dzień po dniu. Trzeba przestudiować mapę okolicy oraz sprawdzić w Internecie, z których atrakcji warto jest skorzystać.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Szlaki turystyczne w górach są z reguły oznaczone, dzięki czemu prościej jest ocenić stopień trudności i zdecydować się na wybór szlaku dopasowanego do posiadanych możliwości. W pierwszym dniu można wybrać się na prostszy szlak, który będzie stanowił preludium do bardziej problematycznych wędrówek. Rzecz jasna, przed wyjazdem w góry koniecznie należy się zaopatrzyć w stosowne obuwie, które umożliwi pokonywanie przeszkód. Buty trekkingowe to absolutna konieczność. Poza tym, dobrze jest wziąć ze sobą wygodne spodnie, krótkie spodenki, przepuszczające powietrze koszulki oraz bluzy. Pogoda w górach bywa bowiem nieprzewidywalna, w związku z tym rozsądne jest zabranie ze sobą cieplejszej odzieży oraz pojemnego plecaka.