Oryginalny pomysł na biznes?

Z całą pewnością każdy z nas, chociaż raz w życiu pomyślał o tym, by być sobie sterem i okrętem na polu zawodowym. Zamarzył o byciu niezależnym i zaangażowaniu w to co robi. Ale chęć bycia niezależnym nie wystarczy by odnieść sukces jako właściciel firmy. Niezbędna jest umiejętność organizacji pracy własnej, ponieważ szefowi firmy nikt nie ustala obowiązków czy terminów.

Fundusze UE

Autor: DonkeyHotey
Źródło: http://www.flickr.com

Kreatywność to następna znacząca cecha potrzebna w fazie powstawania jak i prowadzenia firmy. Konsekwencją kreatywnego myślenia może być dobry pomysł na biznes, a w dalszej kolejności ciągłe modyfikowanie produktów i usług. Mając innowacyjny pomysł mamy szansę na pozyskanie funduszy na założenie biznesu. Dotacje unijne, programy wspierające przedsiębiorców, to narzędzia, dzięki którym łatwiej jest zrealizować pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy proponowanej przez fundusze unijne znacząco wpływa na rozwój firmy >> zalecamy tą stronę oraz poprawę jej postrzegania na rynku. Szczegóły: .

Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to nakaz utrzymania działalności gospodarczej przez określony czas. Mimo ryzyka z jakim kojarzone jest posiadanie własnej firmy spora liczba osób decyduje się na ten krok z przekonaniem o jego dalszym rozkwicie.

Dla małych i mikro firm szczególnie tych działających w obszarach nowych technologii, realizujących koncepcje o innowacyjnym charakterze powołany został fundusz zalążkowy – więcej na . Aby dostać fundusze, powinniśmy przygotować dobry i dokładnie opracowany pomysł, gdyż po odszukaniu należytego funduszu, firmę czeka etap selekcji.

pieniądze w walucie euro

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez inwestorów, przedsiębiorstwo otrzymuje fundusze. Pozyskanie środków, wnikliwa analiza projektu przez doświadczonych specjalistów a także kontrola nad całym projektem to najczęściej wymieniane zalety finansowania przez fundusz inkubacyjny. Ostatni argument, może być także postrzegany jako minus, jest jednak częścią układanki, która w konsekwencji przekłada się na wzrost wartości rynkowej firmy.