Zachęceni do działania pracownicy – tajemnica powodzenia firmy

Prowadząc własną firmę każdy z przedsiębiorców boryka się z problemem chęci podwładnych do pracy. Jest to istotna sprawa, bo zmotywowani do pracy pracownicy to lepsza praca i tym samym większe zarobki przedsiębiorstwa. Sposób motywowania podwładnych zależy od wielu czynników zależnych zarówno od władz firmy jak również podwładnych.

Program motywacyjny

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Tworząc program motywacyjny powinniśmy początkowo zaznajomić się z potrzebami naszych pracowników. Zadowoleni pracownicy w przedsiębiorstwie będą na pewno lepiej pracować oraz chętniej przychodzić do pracy. Z pomocą przyjdą anonimowe ankiety na przykład na temat atmosfery w firmie oraz wynagrodzenia. Trzeba również zbadać co najbardziej zachęca naszych podwładnych do pracy. Czy są to możliwe do uzyskania premie, wolne dni od pracy czy też dobra atmosfera w miejscu pracy. Każdy element programu powinien być zgodny z panującymi w miejscu pracy regulaminami oraz powinien być ułożony na potrzeby konkretnej firmy. Co z tego, że obiecamy pracownikom premie za dobrą pracę jeżeli nie będziemy mieli funduszy na nie.

Każdy z nas chce być nagradzany za dobrze wykonaną pracę. Dlatego więc dobrze jest nagradzać podwładnych za to, że pracowali dla dobra przedsiębiorstwa i wykonali swoje zadania. Program motywacyjny powinien uwzględniać takie nagrody a także możliwości awansu pracowników jeśli przez dany okres czasu wzorowo pracują.

Namawiamy Cię do przejrzenia następnego postu na ten temat – w nim odnajdziesz dodatkowe informacje. Zatem idź do serwisu biuro rachunkowe Account sp. z o.o. i ciesz się tym.

Praca, w której istniej możliwość awansowania z pewnością będzie ciekawsza dla potencjalnych pracowników, niż taka, w której przez wiele lat będziemy na tym samym stanowisku. Program motywacyjny musi uwzględniać również szkolenia dla pracowników i konferencje podsumowujące sukcesy firmy.

Szkolenie motywacyjne

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Wykwalifikowani pracownicy, chwaleni publicznie za swoją dobrze wykonaną pracę to doskonały sposób na zwiększenie efektywności pracy przedsiębiorstwa. Ważnym krokiem po ustaleniu programu motywacyjnego jest przedstawienie go pracownikom, opisanie misji firmy i wartości, którymi powinni kierować się pracownicy.

Istotne jest też wyznaczanie mniejszych celów pracownikom, by krok po kroku można było dotrzeć do wyznaczonych przez pracodawcę większych celów. Kluczem do sukcesu firmy są wykwalifikowani, chętni do pracy i zadowoleni członkowie firmy. Warto jest więc zatroszczyć się o ich potrzeby a także prawidłowo nagradzać za poprawnie wykonaną pracę. Przyniesie to na pewno efekty w niedługim czasie.