Zbliża się koniec lata, konfitur sezon, czyli jak wyposażyć swoją spiżarnie.

Każda gospodyni ma problem w czym ulokować swoje przetwory. Bardzo ważne jest, aby zrobić to w ten sposób, by każdy domownik mógł wszystko znaleźć, a w środku kuchni panował ład. Większość gospodyń z roku na rok robią przetwory. Istotne jest, aby przetrwały one bardzo długo, szczególnie po pasteryzacji.

odwiedź sklep Garneczki

Źródło: garneczki.pl
Z dawien dawna najlepszymi rzeczami do przechowywania wyrobów, co również potwierdza moja mama są słoiki. Możemy znaleźć je w przeróżnych wielkościach i kształtach. Co zrobić, aby konfitury dobrze się zapasteryzowały i nie zepsuły się.

Po przeanalizowaniu tego wpisu, polecam mieszanki paszowe dla bydła inne informacje na przedstawiany wątek, które będą podobnie wciągające.

Najpierw trzeba je bardzo dobrze wyczyścić, a następnie zalać wrzątkiem. W tym celu zalewamy je gorącą wodą i trzepiemy, by mogła dojść mniej więcej we wszystkie miejsca. Następnie wysuszyć słoiki. Pamiętajmy by wyrobów nie dawać do nie wysuszonych słojów.

Drugim sposobem jest nalanie do słoików wody już nie gorącej i włożenie ich do kuchenki na dwie minuty.

Aby którekolwiek opracowanie było uznane za godne uwagi, musi posiadać rzeczową treść. Jeśli chciałbyś ją zdobyć, kliknij tu oraz zdobądź cenne informacje.

Wylać wrzątek i osuszyć. W tym momencie ryzyko poparzenia jest o wiele mniejsze niż w pierwszym sposobie. Przykrywki również trzeba zalać wrzątkiem. Można je włożyć do garnka i zalać wodą i gotować dziesięć minut od momentu rozpoczęcia wrzenia. Odcedzić i obsuszyć. Skoncentrujmy się teraz na pasteryzacji, która nie jest taka łatwa. Trzeba pokryć wnętrze garnka gazetą, włożyć do niego zapełnione, ale nie do końca dokręcone słoje. Nalać do rondelka 2/3 ich wysokości i gotować na malutkim ogniu.

Po zagotowaniu musimy obserwować czy słoiki się zakręciły, chodzi o zaklęśnięcie się przykrywka, jeśli nie, możemy położyć je odwrotnie. Jeśli wszystko jest dobrze, pamiętajmy o podpisaniu tych słojów, gdyż jest to bardzo istotne. Etykiety na przetwory możemy kupić w każdym sklepie z asortymentem domowym lub w Internecie. Zawsze podobają mi się barwne etykiety oraz przykrywki, które od razu sprawiają, że pomieszczenie nabiera jesiennych barw – warto zobaczyć.

Na takich nalepkach powinniśmy napisać, co to jest i kiedy to przygotowaliśmy. Jest to bardzo ważne przy wyborze, gdyż zawsze powinniśmy otwierać najstarszy przetwór rokiem. Konfitury w spiżarni to coś fantastycznego, w każdym sezonie możemy rozkoszować się smakołykami, których nie ma w danym okresie. Jest to też świetny prezent dla bliskich. Moja mama robi je co roku, dzięki czemu wiem jak potrzebne są one w zimie podczas przygotowywania posiłków.