Czarną herbatę pijemy często, czy znamy jednak jej rodzaje i właściwości?

Przeciętny napój, którym jest czarna herbata jest w spiżarni prawie każdego mieszkania. co rusz będąc gościem u znajomych także jesteśmy nią częstowani. Czy wiemy mimo to jak wpływa na nasz organizm? I co możemy zrobić, gdy nie możemy przekonać się do jej smaku?

herbata z cytryną

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Zabarwienie tego trunku to przeważnie złotawa bądź mocna czerwień. Aktualnie mamy jednakże jej wiele odmian, bowiem czarna herbata z dodatkami sprzedaje się wybornie. Jest to cudowne rozwiązanie dla jednostek, które z jakiegoś powodu nie są przekonani do jej posmaku. Mogą oni nabyć napój o smaku malinowym, z dodatkiem liści mięty bądź też suszu z truskawek.http://www.cik-wisniewski.pl/montaz-naprawa-chlodnie-warszawa – sprawdź mega ofertę chłodnie warszawa-> www.cik-wisniewski.pl/montaz-naprawa-chlodnie-warszawa

Czarna herbata ma sporo wartościowych własności, które zbawiennie mogą wpłynąć na nasz układ immunologiczny (link do sklepu). Jest doskonała dla osób starających się wystrzegać kawy, ponieważ mieści w sobie dużo teiny, która działa podobnie do kofeiny: pobudza i orzeźwia. Hamuje także rozwijanie się bakterii w układzie pokarmowym i pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Przez zawarte w niej flawonoidy umacnia naczynia krwionośne. Poza tym ochrania zęby przed próchnicą (tu należy jednakże pamiętać, aby nie osładzać jej kilkoma łyżkamii cukru).

Ludzie ze słabym krążeniem mogą śmiało pić jej duże dawki, gdyż reguluje ona obieg krwi w organizmie oraz pomniejsza niebezpieczeństwo wystąpienia dolegliwości serca. Te drogocenne własności powodują, iż tak prosty trunek jak czarna herbata staje się nagle czymś rewelacyjnym. Należy mimo to pamiętać o prawidłowym sposobie jej parzenia. By zachować jej wszystkie atuty należy zalać listki bądź torebkę z suszem gorącą, lecz nie wrzącą wodą i trzymać pod przykryciem przez plus minus 5 minut. Długość zaparzania podana jest w większości wypadków na opakowaniu, jest zależna bowiem od jej gatunku. Najpopularniejsze to: czarna herbata z dodatkami (zobacz propozycję – serwis internetowy Darjeeling i Cejlon.

filiżanka herbaty

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zaopatrzyć się w większy zasób trunku, jakim jest czarna herbata. Sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy, iż może ona mieć bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Na nieszczęście na ogół właśnie kojarzona jest ze zwykłym napojem, jaki aby posiadał jakiś smak, trzeba solidnie osłodzić.