Rola szkoleń w rozwoju firmy i pracowników, dlaczego rozwijanie miękkich umiejętności ma takie znaczenie w wielu zawodach

Szkolenia mają dużą popularność w licznych firmach, pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że inwestując w swoich pracowników tak naprawdę robią inwestycje w rozwój swojego biznesu, bo dobrze wyszkolona i wydajna załoga będzie znacznie efektywniejsza. Z tego też powodu dbają w tym względzie o zatrudnionych ludzi, bez przerwy proponując im kursy i szkolenia poprawiające zawodowe kompetencje.

więcej

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety pęd taki do coraz to nowych szkoleń czasami wymyka się spod kontroli, gdyż okazuje się, że wysyła się ludzi na coś, co niekoniecznie im się przyda w dalszym wypełnianiu obowiązków, bardziej będzie to na zasadzie, aby tylko szkolenie zaliczyć. Często może tak być wtedy, kiedy za organizowanie szkoleń biorą się osoby, jakie nie biorą pod uwagę faktycznych potrzeb firmy, a tym bardziej pracowników. Podejście tego typu również nie jest dobre, bo szkolenia w takim przypadku przyniosą prawdziwą korzyść, jak będą właściwie wybrane, a ludzie będą uczestniczyć w nich z dużą ochotą.

W innym wypadku ich rola znacznie się zmniejszy, a niekiedy wcale nic nie dadzą, więc zwyczajnie szkoda na nie wydawać pieniędzy. Kolejnym błędem, jaki bywa robiony przez ludzi zajmujących się szkoleniami, jest skupianie się na szkoleniach technicznych, a zupełnie pomijając kompetencje miękkie, typu komunikatywność, kreatywność czy organizacja. A przecież w licznych zawodach szkolenia z takich umiejętności są wręcz wymagane, gdyż praca pracownika zależy nie tylko od jego umiejętności technicznych, lecz także od sposobu i organizacji pracy.

szkolenie pracowników

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Umiejętności miękkie można ćwiczyć, ale jest to znacznie trudniejsze i wymagające więcej wysiłku. Doświadczeni szefowie są świadomi tego, że szkolenia rozwój osobisty to też inwestycja w swoją firmę i załogę, a nie zbędna fanaberia, i umieją zrównoważyć poznawanie technicznych wiadomości z rozwojem pożądanych cech – .

Czy omawiany post jest dla Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię również to wiarygodne źródło (http://www.kamieniarstwo.pl/index.php/kontakt/) – mówi o podobnej tematyce.

Przez takie podejście ludzie mogą się rozwinąć całościowo, a na wymierne efekty takich działań przeważnie nie trzeba zbyt długo oczekiwać.