Jak wygląda najwyższej klasy hotel? Jak się powinien prezentować, jakie musi mieć wyposażenie?

Hotele uhonorowane pięcioma gwiazdkami to noclegi o niezwykle wysokim standardzie. Za jedną dobę gość jest zobligowany płacić spore kwoty, z tego też względu może oczekiwać szczególnie wspaniałych, czy nawet luksusowych warunków. Z tego tekstu będziesz wiedział, jakiego rodzaju meble i sprzęty muszą zostać ulokowane w pokoju znajdującym się w tego rodzaju hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto poznać, jakie najmniejsze wymiary powinny mieć poszczególne pokoje w hotelu o pięciu gwiazdkach. Powierzchnia pokoju dla jednej osoby wynosić musi przynajmniej 14 m2, dwuosobowego – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do wyposażenia meblowego. W pokoju który znajduje się w hotelu o najlepszym standardzie łóżko dla jednej osoby powinno mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe z kolei 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku powinna znaleźć się szafka nocna lub (link tu…) stolik.

W skład umeblowania takiego pokoju musi wchodzić stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie. Szafa, która została przeznaczona jest do magazynowania ubrań odwiedzającegoa musi posiadać głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i być zaopatrzona w odpowiednią liczbę wieszaków (przynajmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego rodzaju pokoju nie może również braknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę).

Jeżeli szukasz równie ciekawych informacji na to zagadnienie, znajdziesz je na pewno po przejściu do serwisu www, więc nie zwlekaj tylko kliknij tutaj.

Niezbędna jest także istnienie wieszaka do wieszania odzieży wierzchniej, lustra a także bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do przewiezienia torby podróżnej gościa.

Jeśli chodzi o oświetlenie jednostki mieszkalnej w pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich muszą znajdować się przynajmniej trzy lampy sufitowe oraz po jednej lampce nocnej przy każdym z łóżek. W skład umeblowania dodatkowego powinny wchodzić kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przyrządy do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania oraz popielniczka.

Polecane jest również zamieszczenie w tego rodzaju pokoju elementów dekoracyjnych, które upiększą pokój. Tego typu wyposażenie powinien zawierać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To zapewnienie pełnego zadowolenia.