Jak wygląda najwyższej klasy hotel? Jak się powinien prezentować, jakie musi mieć wyposażenie?

Hotele uhonorowane pięcioma gwiazdkami to noclegi o niezwykle wysokim standardzie. Za jedną dobę gość jest zobligowany płacić spore kwoty, z tego też względu może oczekiwać szczególnie wspaniałych, czy nawet luksusowych warunków. Z tego tekstu będziesz wiedział, jakiego rodzaju meble i sprzęty muszą zostać ulokowane w pokoju znajdującym się w tego rodzaju hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto poznać, jakie najmniejsze wymiary powinny mieć poszczególne pokoje w hotelu o pięciu gwiazdkach. Powierzchnia pokoju dla jednej osoby wynosić musi przynajmniej 14 m2, dwuosobowego – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do wyposażenia meblowego. W pokoju który znajduje się w hotelu o najlepszym standardzie łóżko dla jednej osoby powinno mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe z kolei 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku powinna znaleźć się szafka nocna lub (link tu…) stolik.

W skład umeblowania takiego pokoju musi wchodzić stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie. Szafa, która została przeznaczona jest do magazynowania ubrań odwiedzającegoa musi posiadać głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i być zaopatrzona w odpowiednią liczbę wieszaków (przynajmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego rodzaju pokoju nie może również braknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Niezbędna jest także istnienie wieszaka do wieszania odzieży wierzchniej, lustra a także bagażnika hotelowego, który przeznaczony jest do przewiezienia torby podróżnej gościa.

Jeśli chodzi o oświetlenie jednostki mieszkalnej w pokoju w hotelu o pięciu gwiazdkach, to w każdej z nich muszą znajdować się przynajmniej trzy lampy sufitowe oraz po jednej lampce nocnej przy każdym z łóżek. W skład umeblowania dodatkowego powinny wchodzić kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przyrządy do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania oraz popielniczka.

Polecane jest również zamieszczenie w tego rodzaju pokoju elementów dekoracyjnych, które upiększą pokój. Tego typu wyposażenie powinien zawierać każdy pięciogwiazdkowy hotel, w każdym miejscu, jak na przykład hotele Olsztyn. To zapewnienie pełnego zadowolenia.