Szkolenia Lean – czemu powinno się wziąć w nich udział i co nam dają?

Od wielu lat techniki lean wykorzystywane są w krajach całego świata. Od niedawna też w w naszym kraju pojawiła się moda, a przede wszystkim konieczność wdrażania oszczędności w przedsiębiorstwach. Przy pomocy technik lean manufacturing można zoptymalizować produkcję, toteż należałoby zainteresować się tym zagadnieniem.

Sala konferencyjna

Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu

Czym jest lean manufacturing?Lean manufacturing (z ang. produkcja odchudzona) to tryb efektownego administrowania produkcją. Jej celem jest nade wszystko zminimalizowanie marnotrastwa na każdym etapie produkcji. Dzięki użyciu technik tej metody zmniejsza się wykorzystanie elementów koniecznych do wytworzenia produktu końcowego, a wskutek tego wyraźnie zmniejszają się koszta wytwórczości.

Interesujący artykuł, nie sądzisz? Jeżeli zatem masz chęć przeczytać podobny serwis, sprawdź co dla Ciebie mamy, to też może Ci się spodobać.

Dlaczego warto wprowadzać lean manufacturing w swojej firmie?Metody lean manufaktoringu wprowadzane są przede wszystkim z powodów finansowych. Zmniejszenie wielkości marnowanych materiałów sprawia, że koszta wytwórczości wyraźnie spadają, a w związku z tym zyski przedsiębiorstwa rosną. Ponadto umiejętne administrowanie zasobami pozwala na obniżenie zapasów magazynowych, co wpływa w wieloraki sposób na oszczędności fabryki. Mniejsza ilość zasobów magazynowych, to niższe wydatki na utrzymanie magazynów, a równocześnie mniej kapitału zainwestowanego w składniki głównego produktu.

Bierzesz ten tekst za ciekawy? Wejdź na odsyłacz do www, które dostarczy Ci wiele niezwykle wciągających danych na opisywany temat.

Mniejsza ilość kapitału zamkniętego w magazynach umożliwia lokowanie go w innych miejscach, co jest bardzo istotne dla prężnego funkcjonowania przedsiębiorstwa Czytaj też

.

Na nieszczęście w Polsce w dalszym ciągu metoda szkolenia lean manufacturing jest jeszcze mało znana, w następstwie tego zaledwie nieliczni przedsiębiorcy z niej korzystają. Mimo to na rynku pojawia się coraz większa ilość firm przeprowadzających szkolenia len manufectoring. Nie ulega wątpliwości, że warto wziąć w nich udział, ponieważ stosowanie na co dzień metod lean manufactoring umożliwia mądre wykorzystywanie zasobów, którymi codziennie firma rozporządza. Nawet jeśli nie planujemy wprowadzania innowacji w swojej firmie to odbycie kursu niewątpliwie da każdemu przedsiębiorcy sporo do myślenia. Wiedza o nowych metodach produkcji stosowanych na świecie, w tym także przez konkurencję, z pewnością się przyda.