Życie pomiędzy miastem a wsią. Dwa światy będące tak blisko siebie. Czy również nie możesz się zdecydować, gdzie chciałbyś zamieszkać na stałe?

Podobnie jak wyjeżdżamy na wieś, by odetchnąć od miejskiego zgiełku, tak samo przybywamy do miasta, aby coś załatwić. Takie jest życie między miastem a wsią. Gdziekolwiek mieszkamy jesteśmy po jednej albo po drugiej stronie, ale zawsze znajdzie się powód, by narzekać, bo mieszkając na odludziu to chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy mieszkamy w mieście potrzebujemy spokoju. Jak znaleźć złoty środek?

To bardzo podobne zachowanie jak w sytuacji pogody. Zimą, kiedy już mamy dość mówimy, żeby już się to skończyło, żeby już nastały ciepłe dni.

Nakłaniamy Cię do przeczytania kolejnego wpisu na ten temat – tam znajdziesz dodatkowe informacje. Więc idź do serwisu uznanie obywatelstwa polskiego i ciesz się nimi.

No i później nastaje lato, cieszymy się aż do czasu, kiedy nadchodzą upały…Wydaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze pojawią się narzekania. Do końca nie wiadomo, czy to nasza cecha narodowa, czy po prostu taka jest natura człowieka. Polecamy hotel (odwiedź hotelik Warmia) w Poznaniu. Porównując nasz umiarkowany klimat do na przykład klimatu, gdzie są dwie pory roku: sucha i mokra, to chyba mamy lepiej.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

U nas, chociaż zacierają się granice pomiędzy porami roku jest jednak spora różnorodność. Nasze lata są przecież upalne, mamy też, cieplutką wiosnę, mroźną i śnieżną zimę i albo magiczną, albo ponura jesień. Tam, gdzie jest tylko pora deszczowa i pora sucha przez jedną część roku pogoda każdego dnia danej pory jest identyczna, podobnie jest w drugiej części roku, ale tym razem ciągle leje deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali. Identycznie jak ten cały konflikt między miastem i wsią. Ktoś mieszka pod Poznaniem i jest świadomy, że są hotele w Poznaniu, galerie handlowe, urzędy, sale konferencyjne Poznań tez ma i bary, restauracje, kina… Ale poznaniak powie, że za to za miastem, są pola, jest cisza i spokój.

A przecież da się to wszystko razem ogarnąć. To nie problem, by w weekend udać się gdzie indziej. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Jeśli mieszkasz na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic bardziej trudnego Podobnie, jak mieszkasz w dużym mieście, to możesz wyjechać na weekend na łono natury. Może to i krótko taki weekend, no ale nie da się nagle przeprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.

Autor