Progi zwalniające, pachołki drogowe jako zabezpieczenie na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i stłuczek

Każdy zdaje sobie sprawę, jaki jest odsetek wypadków na naszych drogach spowodowany przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po wsiadaniu w stanie nietrzeźwym za kółko. Niestety są to zatrważające wyniki, dlatego należy coś z tym zrobić. Sprawdzającym się rozwiązaniem w wielu miejscach są progi zwalniające.

roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Montuje się je w miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków z powodu przekroczenia prędkości, ale również w pobliżu szkół, żeby kierowcy zwolnili, bo wiadomo, że z dzieciakami nigdy nie można być niczego pewnym. Ciężko wymagać od przedszkolaków odpowiedzialnościbądź też logicznego myślenia, to dorośli muszą zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Jednak często sam znak, który ma uświadomić kierowcom, że trzeba zwolnić, gdyż w okolicy są dzieci, niewiele dawał, dlatego montuje się progi zwalniające, które są świetnym sposobem, by zmniejszyć prędkość i to przez każdego kierowcę.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem będą przydatne ekstra źródła (http://hurtopony.pl/motocyklowe.html), które przedstawią Ci więcej szczegółów na ten temat. Namawiamy zatem do wejścia w poniższy link.

Często również progi zwalniające są na osiedlach, bo tam również mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, a nie odbywały się jakieś rajdy między domkami. Progi tego typu to świetne rozwiązanie, jeżeli naprawdę chce się uspokoić ruch.

Niezbędne w czasie robót drogowych

Wszyscy nie raz, nie dwa mieliśmy okazję widzieć jak na którejś ulicy był robiony remont lub są odmalowywane czy to pasy tj. przejścia dla pieszych, jak również pasy rozdzielające drogę. Wtedy najczęściej takie miejsca bywają obstawiane pachołkami drogowymi.

Często o sprawach, które nam się podobają dowiedzieliśmy się na bazie opinii. Może tak będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury (https://hurtopony.pl/ciezarowe.html) pokrewnego artykułu.

Te pachołki drogowe nie kosztują dużo, można je znaleźć w hurtowniach bhp, bo jak wiadomo mają one ostrzec wszystkich uczestników ruchu o tym, że w danym miejscu nie możemy przejechać i należy takie miejsce ominąć, a co za tym idzie są ochroną dla osób , którzy pracują w danym miejscu. Jeżeli firma mająca prowadzić jakieś prace na drodze nie ma pachołków, to często nie jest w stanie zacząć.

znaki drogowe
Jeśli dopiero, co pomalowane pasy nie zostaną zabezpieczone przez pachołki, to niestety kierowcy bardzo szybko doprowadzą do tego, że pasy nie będą prezentowały w taki sposób jak sobie tego życzyło przedsiębiorstwo wykonujące daną pracę. Pachołki są też wykorzystywane w szkółkach jazdy i raczej młodym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia samochodu nie kojarzą się dobrze. Chociaż oczywiście po pewnym czasie, jazda pomiędzy pachołkami nie będzie czymś trudnym, ale na początku trzeba się tego, po prostu nauczyć.