Organizujemy wakacje. O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

Gdy zbliża się pora letnia zastanawiamy się nad wyjazdem gdzieś daleko, jak najdalej od swojego szefa oraz miejsca zamieszkania. Analizujemy katalogi biur podróży, wynajdujemy bardziej krótkie, bardziej długie eskapady, jedne w rozsądnych cenach, inne nie na naszą kieszeń. Oceniamy program takich wycieczek i tu pojawia się pierwszy zgrzyt. Wszystko jest ustalone z góry na dół, a my pragniemy więcej wolności. Co zrobić? Najlepiej zaplanować własną wycieczkę!

Morze, plaża

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kto powiedział, iż powinniśmy pojechać na wakacje z biurem podróży? Wszak samemu możemy zrobić coś ciekawego i niezapomnianego! Oczywiście, wielu osób z tej ewentualności rezygnuje, gdyż organizować coś samemu to niewyobrażalnie więcej kłopotów, więcej stresu, właściwie, możemy to ująć w ten sposób, przyda się tu jedno określenie: wszystko jest na naszej głowie, noclegi, transport, organizacja czasu wolnego, dosłownie każda rzecz. I nurtujące nas pytania. Jak się zachować w konkretnym kraju? Co jeśli zepsuje się nam auto? Przy okazji – warto przed takim wyjazdem kupić niezbędne autokosmetyki, jak i pozostałe środki do pielęgnacji (Więcej w dalszej części tekstu).

A co, jak nie trafimy na miejsce? Na jakim poziomie znamy język angielski, aby się normalnie dogadać? I czy w ogóle da się tam porozumieć po angielsku (tak, są takie kraje, gdzie jest to utrudnione, przykład, Włochy czy Francja). Takie problemy sprawiają, że wiele osób rezygnuje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się większą ilość informacji na ten wątek, to znajdziesz je zapewne pod tym linkiem, gdzie są one niesamowicie dokładnie opisane.

Niektórzy jednakże się decydują na taki wyjazd. Może jesteś w tej grupie. Jeśli tak, należy pamiętać o kilku rzeczach.

samochód

Autor: helmuthess
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim przygotuj swoje auto. Tak, nieważne, czy posiadasz wiekowy czy nowy model, to jak sobie poradzi na takim wyjeździe jest zawsze wielką niewiadomą. Nawet, gdy wybierzesz się do mechanika to samo Ci powie: samochód jest w stanie perfekcyjnym, ale różne rzeczy się dzieją. Niemniej, do mechanika powinieneś pójść, by wszystko sprawdzić, dzięki temu zmniejszasz do minimum ryzyko jakiejś awarii. Poza tym, istotna rada, nie jedź w świat brudnym autem, może to wydawać się szczegółem ale w niektórych państwach takie coś, jak zaniedbany samochód może zwrócić uwagę policji… Zakup więc odpowiednie środki do czyszczenia samochodu (na przykład w tym sklepie internetowym – adres) i działaj!

Zarezerwuj hotele, ale rób to na zaufanych stronach internetowych. To bardzo ważne, jeśli zaś skorzystasz z niezaufanego źródła możesz się srogo zdziwić, gdy przyjedziesz na miejsce, a tam zamiast oczekiwanego pokoju, będzie na Ciebie czekać dziura w ziemi. Jeśli już jedziesz samochodem postaraj się zmieścić do niego trochę prowiantu, dzięki temu zaoszczędzisz na jedzeniu.