Czemu korzystnie udać się do Szklarskiej Poręby? Co jest tam interesującego, jak jesteśmy w stanie wspaniale spędzić wolny czas?

Myślisz o miejscu na odpoczynek? To może Szklarska Poręba? To ulokowana w dolinie rzeki Kamiennej, na wysokości 440-886 metrów n.p.m. miejscowość. Nad miastem widoczna jest Szrenica, znajdująca się aż na wysokości 1362 metrów n.p.m. Lokalizacja ta została włączona do Polski w 1945 roku, zaś jej dotychczasowych mieszkańców wysiedlono do Niemiec. W 1959 roku Szklarska doczekała się praw miejskich.

Szklarska Poręba to najpotężniejsza stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku. Jest znana i doceniana od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miejscowości są wyjątkowe, często porównywane do atutów miasteczek w Alpach, które są położone na wysokości aż 2000 m n.p.m. Rok w rok odkrywają to kadrowicze, którzy zazwyczaj pojawiają się tam na obozach kondycyjnych. Trudno się dziwić, gdyż wokół wspomnianej miejscowości odkryto już niemal 200 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Nic więc dziwnego że każdy odnajdzie tu swoją trasę: amatorzy, trenujący sport, a zwłaszcza całe rodziny.

SPA

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Miejscowość to również doskonały punkt startowy wypadów w głąb znajdujących się po polskiej i po czeskiej stronie gór. Miejscowość jest zwłaszcza obiektem sportów zimowych, a to dlatego, że pokrywa śnieżna zalega tu zazwyczaj przez 110 dni w roku. Centrum zjazdów narciarskich jest masyw Szrenicy, zaś w Górach Izerskich, niedaleko Jakuszyc, swoje miejsce mają narciarscy biegacze. Jakuszyce, czyli najwyżej leżąca część Szklarskiej Poręby (źródło), posiada najwyżej cenione w Europie Środkowej trasy dla narciarzy biegowych i śladowych. Wszystkich jest ich ponad sto pięćdziesiąt kilometrów. W tym miejscu rok w rok organizowana jest największa masowa impreza w Polsce, nazywana Bieg Piastów.

Szklarska Poręba oczekuje na turystów cały rok. Zazwyczaj można odnaleźć tu coś co będzie nam w pełni odpowiadać. Zimą w pełni korzystać ze sportów zimowych, jesienią zobaczyć, jak przyroda układa się do snu. Na wiosnę mamy okazję dostrzegania, w jaki sposób wszystko budzi się do życia, z kolei latem poczujemy ciepło, jednak uciekniemy upałom, jak to jest w naszych wielkich zabetonowanych miastach. Rozglądasz się w poszukiwaniu najlepszego noclegu? Najlepiej jak skorzystasz z pomocy internetu. Najlepsze frazy to: szklarska poręba spa, hotel – hotel z basenem zakopane Szklarska Poręba, szklarska poręba hotele spa. Autor