Kiedy bank nie może udzielić nam pożyczki – inne metody na pozyskanie kapitału

Żyjemy w czasach gdzie nadzwyczaj istotnym jest to co posiadamy. Niestety, częstokroć ludzie oceniają nas przez to co mamy. Liczy się godziwy samochód, nowoczesny aparat telefoniczny bądź całkowicie nowe meble co jakiś okres. To wszystko niestety kosztuje, a nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z takimi wymaganiami z własnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki

Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe sprzęty kupujemy zatem na kredyt. Często po jakimś czasie wydarza się coś nieoczekiwanego więc bierzemy następny kredycik. W końcu powstaje niepomyślne zjawisko tzw. spirali kredytowej. Zjawisko owo polega na tym, że przy pewnym poziomie zadłużenia żeby je spłacić zaciągamy dodatkowe pożyczki.

Takowe działanie może być niebezpieczne, gdyż może doprowadzić do niewypłacalności, z tej przyczyny banki przed udzieleniem następnego kredytu między innymi mogą sprawdzić wiarygodność kredytową klientów w tzw. Banku Informacji Kredytowych, instytucji która gromadzi informacje na temat udzielonych kredytów oraz ich spłacie. Jeśli raty naszych uprzednich pożyczek zostały spłacane na czas, nie musimy się obawiać o przydzielenie następnego kredytu. O wiele gorzej będzie, kiedy z jakichś powodów zalegaliśmy ze spłatą, wówczas może się zdarzyć że nowej pożyczki w banku nie pozyskamy.

Nie jest to jednakże jedyna opcja zdobycia środków pieniężnych. Możemy to zrobić na rynku poza bankowym, wystarczy wpisać w przeglądarkę zwrot: raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik), a odnajdziemy wiele firm jakie pożyczą nam kwotę o którą nam chodzi.

Jednakże należy nadzwyczaj wnikliwie przemyśleć taką decyzję, ponieważ najczęściej prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania (zarządzanie apartamentami wrocław) jest dość wysoko oprocentowana, zaś gra toczy się często o majątek jaki udało nam się zebrać częstokroć poprzez wyrzeczenia. Jeżeli w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości musimy zawsze pytać o wszelkie koszta jakie poniesiemy, a najodpowiedniej przed podpisaniem umowy zapytać radcy prawnego i sprawdzić firmę w KNF.

Instytucja ta bada działalność firm w sektorze pieniężnym pod względem naruszeń prawa bankowego oraz finansowego, publikuje listę przedsiębiorstw podejrzanych o złamanie jak też skazanych decyzją sądu za złamanie prawa na swojej witrynie internetowej.