Całkiem interesującym pomysłem na biznes jest sprowadzanie towaru z Chin. Czy zdajesz sobie sprawę jak się do tego zabrać?

Dosyć dobrym pomysłem na biznes jest towar sprowadzany z Chin. Często jednak, by rozpocząćzaczynać wymaga się kontaktów w tak egzotycznym kraju. Przy niewelkij ilości standardowego kontaktu z firmą mamy okazję napisać wiadomość do rozmaitych przedsiębiorstw. Wspaniale w takiej informacji zapytać się o artykuły, formy płatności czy wysyłkę.

klik

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Starajmy się nie zapominać, żeby wypracować standardową wiadomość, aby nasz partner potraktował nas poważnie. Z naturalnych względów trzeba robić taką informację w języku angielskim, choć niekiedy może zdarzyć się, że w przedsiębiorstwach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin sprowadzany jest do mnóstwa miejsc, najczęściej jednak korzystają z niego różnorodne hurtownie. Najczęściej hurtownia wielobranżowa, gdzie mamy szansę spotkać przedmioty odmiennego zastosowania.

Po decyzji o imporcie z Chin, strona która zamawia dostaje fakturę proforma od kontrahenta, a także zalecenie odnośnie płatności. Nie zapominajmy, aby zawsze płacić kwoty pieniężne na konto firmowe. Dlaczego to takie ważne? Bowiem może się zdarzyć, że doręczyciel będzie próbował unikać w ten sposób opodatkowania.W momencie gdy chcemy planować import większej części towaru to warto otwierać w banku akredytywę. Akredytywa jest to sposób rozliczeń krajowych a także zagranicznych przy pomocy banku, stosowana jest jako instrument zabezpieczający interesy stron kontraktu. Często także proponowanajest forma zaliczki, której wartość może wynosić 30-50%, a następnie uregulowaniu dalszej kwoty należności.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę dokonuje się na w odniesieniu do faktury proforma, kolejną część w ustalonym terminie. Jak prezentuje się transport asortymentu z Chin? Przy ograniczonych wagowo przesyłkach dobra i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie kończyć wszelkie formalności celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczenie do agencji celnej kuriera wymaganych dokumentów firmy .

Zaintrygował Cię ten dobry artykuł? Masz ochotę poznać jego istotne źródło (http://www.kancelaria-baranczuk.pl/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa/)? Zatem chcemy zasugerować Ci zweryfikowanie następnej witryny.

Powinniśmy także pamiętać, że towar ma szanstowar (polecamy jesteśmy tutaj) możliwość zaczekać na odprawę dwa tygodnie, zaś kurier po kilku dniach, najczęściej od trzech do pięciu, może naliczać opłaty magazynowe.