Całkiem interesującym pomysłem na biznes jest sprowadzanie towaru z Chin. Czy zdajesz sobie sprawę jak się do tego zabrać?

Dosyć dobrym pomysłem na biznes jest towar sprowadzany z Chin. Często jednak, by rozpocząćzaczynać wymaga się kontaktów w tak egzotycznym kraju. Przy niewelkij ilości standardowego kontaktu z firmą mamy okazję napisać wiadomość do rozmaitych przedsiębiorstw. Wspaniale w takiej informacji zapytać się o artykuły, formy płatności czy wysyłkę.

klik

Autor: Paulo Guereta
Źródło: http://www.flickr.com

Starajmy się nie zapominać, żeby wypracować standardową wiadomość, aby nasz partner potraktował nas poważnie. Z naturalnych względów trzeba robić taką informację w języku angielskim, choć niekiedy może zdarzyć się, że w przedsiębiorstwach nastawionych na eksport ktoś mówi po polsku. Towar z Chin sprowadzany jest do mnóstwa miejsc, najczęściej jednak korzystają z niego różnorodne hurtownie. Najczęściej hurtownia wielobranżowa, gdzie mamy szansę spotkać przedmioty odmiennego zastosowania.

Po decyzji o imporcie z Chin, strona która zamawia dostaje fakturę proforma od kontrahenta, a także zalecenie odnośnie płatności. Nie zapominajmy, aby zawsze płacić kwoty pieniężne na konto firmowe. Dlaczego to takie ważne? Bowiem może się zdarzyć, że doręczyciel będzie próbował unikać w ten sposób opodatkowania.W momencie gdy chcemy planować import większej części towaru to warto otwierać w banku akredytywę. Akredytywa jest to sposób rozliczeń krajowych a także zagranicznych przy pomocy banku, stosowana jest jako instrument zabezpieczający interesy stron kontraktu.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie ciekawy, to szybko kliknij tu i przeczytaj tamto opracowanie (http://asmtechnology.eu/) – w tamtym miejscu też odnajdziesz wiele cennych informacji.

Często także proponowanajest forma zaliczki, której wartość może wynosić 30-50%, a następnie uregulowaniu dalszej kwoty należności.

hurtownia leków

Autor: Hashoo Foundation USA – Houston, TX
Źródło: http://www.flickr.com

Przedpłatę dokonuje się na w odniesieniu do faktury proforma, kolejną część w ustalonym terminie. Jak prezentuje się transport asortymentu z Chin? Przy ograniczonych wagowo przesyłkach dobra i błyskawiczną metodą jest kurier. Firma kurierska jest w stanie kończyć wszelkie formalności celno-skarbowe, naszym zadaniem jest dostarczenie do agencji celnej kuriera wymaganych dokumentów firmy . Powinniśmy także pamiętać, że towar ma szanstowar (polecamy jesteśmy tutaj) możliwość zaczekać na odprawę dwa tygodnie, zaś kurier po kilku dniach, najczęściej od trzech do pięciu, może naliczać opłaty magazynowe.