Imprezy masowe i te o mniejszym kalibrze. Jakie czyhają tam na nas niebezpieczeństwa?

Każda większa impreza rządzi się własnymi prawami. Ktoś w tym miejscu może zadać pytanie, czy imprezy w ogóle mają jakieś prawa. otóż okazuje się że tak, oczywiście zależy o jakim kalibrze mówimy. Jeżeli mamy na myśli studenckie spotkania to wielu z nas domyśla się, jak potrafią się one kończyć. Sprawa przedstawia się inaczej jeśli chodzi o zabawy, podczas których przychodzą całe rodziny, festyny, imprezy na świeżym powietrzu.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Zacznijmy jednak od największych imprez. One paradoksalnie powinny rządzić się największymi prawami… Paradoksalnie, ponieważ może się wydawać, że takie wydarzenia mogą być trudne do okiełznania. Zgadza się, jednak organizatorzy eventów lub też innych uroczystości muszą myśleć o najmniejszym szczególe. Co by się wydarzyło, jeśliby coś poszło nie po naszej myśli? Najlepiej się nie domyślać, choć było pełno tego typu zdarzeń w przeszłości.

Pierwsze, jakie przychodzą na myśl to Festiwal Roskilde w Danii. Kilkanaście uczestników zostało stratowanych przy odgradzających barierach przez napływający pod scenę tłum. To rzecz jasna jeden z wielu przypadków, przypomnijmy sobie choćby ten z ostatnich lat, kiedy to w trakcie święta muzyki techno w Niemczech w ścisku zginęło też sporo uczestników.

Niestety, takie sytuacje będą się zdarzały, bo zawsze nawet najmniejszy błąd organizatora może narazić na niebezpieczeństwo bawiących się w najlepsze uczestników danego wydarzenia. Zaskakujące jest to, iż podczas wielkiego święta muzyki w naszym kraju – na Woodstocku nie zdarzyła się do tej pory żadna tragiczna sytuacja. Nie dość, że jest tam ponad pół miliona ludzi, a festiwal jest darmowy (a więc i każdy może w niej uczestniczyć, nawet taki człowiek, kto ma ochotę narozrabiać), nigdy nie zdarzyła się tragiczna w skutkach sytuacja.

Tego typu problemów nie doświadczają organizatorzy mniejszych zabaw, choć i tutaj zdarzają się nieoczekiwane sytuacje. Dajmy na to taki piknik dla rodzin, wybór jedzenia jest ogromny: są tam torty, w tym torty dla dzieci, słodycze, napoje i wiele, wiele innych. Kilka dni po imprezie okazuje się, iż kilka osób uległo zatruciu. Zaczyna się dochodzenie.

Czy zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to idź dalej leclerc tychy gazetka i przejrzyj tam nowe frapujące wątki. Nie ociągaj się!

Gorsza sytuacja może się stać, gdy na tego typu zabawie są dajmy na to nadmuchiwane zamki lub tego typu atrakcje. Zdarzały się niestety nieszczęśliwe wypadki, zamek ulegał uszkodzeniu, przez co obrażenia odnosili najmłodsi uczestnicy imprezy. Niestety, jak widać na każdej imprezie może coś się stać, trzeba wierzyć w to,iż takie sytuacje będą się zdarzały nieczęsto.

A propos wspomnianych tortów – wszystkie osoby poszukujące dobrej pracowni, powinny zajrzeć na ten link.