Jak poradzić sobie z założeniem nowej firmy? Krótki poradnik dla nowych przedsiębiorców

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się tym, w jaki sposób wystartować ze swoją firmą, to ten artykuł jest w sam raz dla ciebie. Pokrótce postaramy się pokazać to, co będzie czekać na ciebie, jeśli zdecydujesz się założyć własną firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek kilka słów o kosztach.Z pewnością każdy, nawet świeży przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał płacić składki zus działalność gospodarcza w Polsce wiąże się z koniecznością ciągłego płacenia składek na emeryturę, składek zdrowotnych, a także z koniecznością płacenia składki na ubezpieczenie społeczne.

Czyżby komentarze z www (https://kador.pl/relokacja-maszyn-i-linii-produkcyjnych/) były o tyle inspirujące, że masz ochotę stworzyć własny? Nakłaniamy Cię gorąco. Będzie to dla nas ogromna radość.

Dla nowego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie firmy, będzie mógł płacić mniejsze składki, wynoszące ok. 400zł miesięcznie. Taki przywilej będzie jednakże dostępny wyłącznie przez pierwsze dwa lata od początku działalności. Później „wskoczymy” na normalny poziom oskładkowania i będziemy musieli się przygotować na zapłatę kwoty powyżej tysiąc zł, a taka kwota może już porządnie uszczuplić budżet każdego przedsiębiorcy.

Skąd więc uzyskać dotacje na otwarcie firmy?Sprawy finansowe zazwyczaj są największym problem zaprzątającą głowy przedsiębiorców . Szczególnie na początku prowadzenia przedsiębiorstwa fundusze i pewny ich zapas są potrzebne, by przeczekać czas, w którym przedsiębiorstwo się rozkręca i nie przynosi jeszcze zakładanego zysku. Całe szczęście, w dzisiejszych czasach nawet startujący przedsiębiorca może uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Możliwości jest nie przesadzając bardzo wiele. Poszukiwania dofinansowania możemy rozpocząć w najbliższym UP – Jeżeli będzie to nasza pierwsza działalność, to możemy liczyć na dofinansowanie rzędu 20000 zł.

Kolejnym sposobem jest szukanie dotacji z Unii Europejskiej, jakie jeszcze niedawno było najpopularniejszą opcją wśród młodych przedsiębiorców.

Masz niedosyt informacji na ów temat? Przejdź na kolejną witrynę i tam czeka na Ciebie inne istotne opracowanie tej sprawy.

Przedstawiając trzymający się kupy biznes plan, będziemy w stanie uzyskać dotacje pokrywającą nawet kilkadziesiąt procent naszych potrzeb. Jednak obwarowania formalne przy takiej formie dofinansowań są dość duże, dlatego też nie wszystkim udaje się takie pieniądze uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie poddaje – nawet jeśli nie uda się z wybranym funduszem, to zazwyczaj istnieją alternatywne drogi do sfinansowania dla twojej firmy – nie poddawaj, a z pewnością osiągniesz cel.