Smak, który przeniesie nas do lat młodości

Wielkomiejskie życie rządzi się własnymi prawami. Zakurzone arterie i wszędobylski tumult to krajobraz tak pospolity, że aż niezauważalny dla stałych bywalców. Mimo tego, jakoś podświadomie poszukuje się miejsc, jakie chociaż na trochę przeniosą nas do krainy normalności – komfortu, jak w trakcie wakacji u babci gdzieś na wiosce.

Pędzimy wtedy do parków, wyjeżdżamy za miasto albo… No właśnie szukamy babcinych smaków, zwiedzamy więc miejsca, gdzie serwuje się cudowne jedzenie, które chociaż na chwilę pozwoli nam przenieść się do przeszłości.

W wielkich ośrodkach miejskich odnajdziemy mnóstwo takich miejsc. Jak to się mówi, dla każdego coś innego, możemy zjeść porządnie, jak u babci podczas niedzielnego obiadu, jesteśmy w stanie przenieść się do Meksyku i spróbować kuchni meksykańskiej, wybrać coś orientalnego czyli kebab. Co jednakowoż interesujące, w wielkich ośrodkach miejskich powstają miejsce o których dawniej nikt nie słyszał.

Korzenne muffiny z konfiturą pomarańczową

Autor: Owocowa Rozkosz
Źródło: Owocowa Rozkosz

Znany wszystkim jest casus paru sieci gastronomicznych, jakie wręcz zdominowały nasz rynek. Kiedyś tego nie było, dziś jest tego aż za dużo.

Zaabsorbował Cię omawiany tutaj post? Jeśli tak, warto zobaczyć również (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/weber/) inne wartościowe artykuły, ponieważ one również są godne uwagi!

Niestety, nie można serwowanych tam dań określić czymś wyjątkowym. Panuje na szczęście tendencja powracania do wyrobów, które nie powstają masowo, lecz są tworzone – jak by to ująć – przez „żywych” ludzi, nie przez maszyny.

Pośród dużej palety smaków wartymi uwagi są na pewno pyszne muffiny. Nieznane wcześniej w Polsce babeczki, które jesteśmy w stanie oferować z wieloma dodatkami.

Muffiny, babeczki

Autor: Słodki Muffin
Źródło: abcslubu.pl

Wspaniale smakują na słodko, jak i wytrawnie. Trzeba także potwierdzić, iż muffinki pięknie prezentują się jako ozdoba stołu. Są pyszne i proste w przygotowaniu. Pierwsze muffiny wypiekano w Walii już tysiąc lat temu, jednak znane stały się dopiero na początku XVIII wieku. Odpowiedzialnym za ich sławę jest angielski piekarz, Samuel B. Thomas. Wyemigrował do Nowego Jorku i tam właśnie rozsławił muffiny, piekąc je podług dawnego brytyjskiego przepisu. Anglicy podawali je do herbaty, Amerykanie zajadali się nimi na śniadanie. Muffiny stały się podstawą bardzo znanej nowojorskiej potrawy – muffina z jajkami (Eggs Benedict). W XIX wieku muffiny były dostępne w USA czy w Londynie prawie wszędzie. Możemy je przygotować w domu, lecz jeśli chcesz spróbować najlepszych dobrze udać się do jakiejś dobrej cukierni – gdzie są one serwowane przykładowo do cukierni na Bielanach.