Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym on-line?

Formularz PIT-37 związany jest z wszystkimi przychodami uzyskiwanymi a także rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). Gdy dochodzi do nawiązania umowy czy dokonania działań, z tytułu których należy rozliczyć się samemu, wtenczas nie korzystamy z owego dokumentu. To typowa deklaracja, którą składa pracobiorca, zleceniobiorca lub inna osoba, za którą zaliczki na podatek musi obliczyć płatnik (przykładowo chlebodawca, zleceniodawca, itp.).

Wielu podatników z pewnością pamięta długie kolejki w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji fiskalnych.

Podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna (https://artykulyreligijne.pl/ikony-swietej-rodziny) też z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera . Dzięki możliwości przekazywania oświadczeń pit online 2015, ogonki zmniejszyły się, zaś my nie musimy nawet wychodzić z domu, aby dopełnić formalności z urzędem skarbowym. Zysków jest jednakże więcej, w szczególności gdy rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko sporządzamy je na własną rękę. Program pit 2015 prowadzi nas praktycznie „za rękę”. Podpowie, jakie dane oraz gdzie należy wprowadzić, i zweryfikuje, czy wszelkie koniecznie pola zostały przez nas poprawnie wypełnione. Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co może skutkować nieodzownością składania korekty zeznania i rzecz jasna stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.

program do rozliczania pit

Autor: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj, im prędzej poślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej otrzymasz zwrot podatku! Decydując się na wysłanie oświadczenia przez internet, unikniemy jednego z częstych błędów. Przez wiele lat podatnicy przesyłający deklaracje pocztą zapominali się podpisać. W wypadku oświadczeń przesyłanych elektronicznie podpis jest zbyteczny. Zamiast niego, w celu weryfikacji podatnika wystarcza podać sumę przychodu z deklaracjiskładanej w minionym roku, a po wysłaniu oświadczenia odebrać e-mail z UPO, będącym dowodem na to, że złożyliśmy deklarację podatkową na czas.

Pod koniec terminu składania rocznych oświadczeń swoje zeznania podatkowe wysyła mnóstwo osób. Jeżeli przypada nam zwrot, trzeba na niego poczekać dłużej. Im wcześniej więc poślemy nasz PIT, tym prędzej pozyskamy zwrot nadpłaconego podatku. A gdy zmuszeni będziemy dopłacić, to warto wcześniej poznać sumę, o którą zasilimy konto urzędu podatkowego i odpowiednio zaplanować ją w budżecie domowym. Sam druk możemy oczywiście posłać w późniejszym terminie.