Biuro patentowe w Krakowie – w jaki sposób poszukiwać właściwe

Jeśli chcielibyśmy zgłosić np. znak patentowy, to musimy udać się do biura patentowego. Można też spróbować wysłać zgłoszenie elektronicznie. Jednak i tak wizyta w biurze patentowym raczej nas nie ominie.

Jeśli sami do końca nie zdajemy sobie sprawy, o co chodzi przy opatentowaniu np. znaku towarowego wtedy potrzebny nam będzie rzecznik patentowy Kraków.

logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Rzecznik patentowy to człowiek, który jest wsparciem w kwestiach dotyczących ogólnie pojętej własności przemysłowej. Taka osoba dobrze wie do czego służą patenty i w jaki sposób należy wypełnić wszystkie formularze, żeby konkretny kancelarii (polecamy więcej na tej stronie) towarowy został opatentowany. Jeżeli więc czegoś nie rozumiemy najlepiej zgłosić się właśnie do rzecznika patentowego. Z tego również powodu rzecznik patentowy powinien mieć wykształcenie wyższe – albo techniczne albo prawnicze, musi zrobić aplikację i należy przejść przez egzamin przed komisją. Jak łatwo zauważyć praca rzecznika jest poważna, dlatego nie można od tak zostać rzecznikiem patentowym, trzeba dużo się nauczyć i ciągle być na bieżąco z wszelkimi nowinkami. Jak zarejestrować znak towarowy Wiele firm jak też osób fizycznych jak również wszelkiego typu organizacji myśli o tym jak zarejestrować znak towarowy. Najsensowniej wybrać się do biura patentowego i tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czym ogółem jest znak (polecamy sprawdź serwis), sprawdzić, co to jest znak towarowy, by bezsensownie nie zawracać głowy rzecznikowi patentowemu. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy bać się zadawać pytań. Rzecznik patentowy jest po to, by pomóc pozbyć się wątpliwości w aspekcie rejestracji znaku towarowego. Poza znakiem towarowym istnieje również pojęcie wzoru przemysłowego. Jeżeli chodzi o wzór przemysłowy również może być chroniony.

opatentowany wzór

Autor: Komfort
Gdy posiadamy jakiś wzór przemysłowy i chcemy by był chroniony przez prawo, to powinien on spełnić parę wymogów określonych w prawie. Wszystko jest związane, więc z prawem jakie zostało stworzone z myślą o wzorach przemysłowych. Przemysłowy wzór powinien spełniać 3 warunki by można było dokonać jego rejestracji by był chroniony. Jeżeli więc myślimy o znakach towarowych czy też o wzorach przemysłowych najlepiej zapoznać się z treścią ustaw dotyczących tych pojęć. Będziemy wiedzieli wtedy o wszystkim, co powinniśmy wiedzieć w tego typu kwestiach i łatwiej będzie nam ogarnąć formalności , które trzeba uzupełnić w urzędzie patentowym.