Jak zamawiać torty? Treściwy przewodnik

Planując wystawne wesele lub też proste urodziny – mamy dużo spraw na głowie. Prosić gości, urządzić przekąski, muzykę i tak dalej. Nie każdy wygospodaruje jeszcze czas na wykonanie tortu samodzielnie.

tort weselny

Autor: mnemosyne888
Źródło: http://www.flickr.com
Warto wtedy zwrócić się z tym kłopotem do zawodowców – cukiernie trudzące się tym bez wątpienia wykonają brawurowo zlecone zadanie. Firmy trudzące się wykonywaniem ciast bądź tortów tworzą je według pojedynczych życzeń zamawiającego. Cukiernia dopasuje się w podobny sposób w gust jak i podniebienie prawdopodobnie każdego. Panuje jakkolwiek kilka ważnych reguł. Minimalna waga tortu (polecamy strona polecana w temacie) to około 1 kilogram. Torty tworzone przez przedsiębiorstwa cukierniane szykowane są na bazach kremów śmietanowych, tłustych albo półtłustych, a zatem jeśli cierpimy (albo któryś z naszych gości) na alergię żywnościową, powinno się przedyskutować sprawę składników z realizatorem (więcej szczegółów).

Jak najbardziej istnieje szansa nie wyrażenia zgody na zmiany w zamówieniu, jednak jeśli cukiernia Kabaty będzie pożądała zyskać klienta – w takim razie na pewno nie będzie najmniejszego kłopotu. Do kremów wykorzystuje się wszelkiego wariantu pasty owocowe, smakowe, aromaty do ciastek, kakao, mieloną czekoladę, kawę, napój alkoholowy itp. Kiedy zamawiamy torty na imprezę dla maluchów – dobrze jest to zaakcentować podczas wizyty w firmie, bo wtedy w miejsce alkoholu używa się do naponczowania innego typu substytuty.

tort
Istnieją również do wyboru różne kształty wypieków, a więc są okrągłe, piętrowe, ze stelażem (na ogół ukrytym), kwadratowe, pizza kraków centrum również zdarza się zażyczyć sobie uformowania np. herosa z bajki albo zwierzątka. Ogół zależy od umiejętności plastycznych wykonawcy. Najpopularniejsze torty dla dziewczyn to te w postaci lalki, tymczasem dla chłopaków to najchętniej piłka do nogi. Jeśli mamy niedużo czasu na wyprawienie imprezy lub też pochłania nas zbyt dużo zadań, w sprawie tortu cukiernia usługuje nam pomocą. Nie dosyć, że jesteśmy w stanie wybrać wielkość, kształt to do tego smak. Również przy przypuszczalnych alergiach żywnościowych nie winno być problemu z stwierdzeniem składników. A niewątpliwie – impreza bez słodkości jest prywatką niekompletną.