Herbata Earl Grey – zapoznaj się z sekretami parzenia i unikalne właściwości

Na całym świecie znana i lubiana – herbata Earl Grey jest respektowana w wielu położeniach na Ziemi. Dlaczego? Prezentujemy Wam powody, dla których niemal wszyscy ludzie zwariowali na jej punkcie.

porlat internetowy 

<div style="text-align:justify">O herbacie, którą jest Earl Grey krążą sagi. Człowiek, który nijako przyczynił się do jej odnalezienia nie został zapamiętany jako zasłużony w historii arystokrata, ale właśnie jako wynalazca tegoż napitku. Świadczy to tylko o tym, że zrobił tym wydarzeniem czegoś wielkiego. Omawiana herbata to wariant czarnej, z nieco gorzkawym [TAG=aromat’ title=’Mrożona herbata’ style=’margin:9px;’/></p>
<div class=
Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę

. Wszystko za pośrednictwem skórki pomarańczy. Bajecznie smakuje, nierzadko spożywana jest z mlekiem. Pobudza pracę mózgu, poprawia codzienne samopoczucie. Zawarte w niej minerały i witaminy zwiększają odporność organizmu człowieka oraz zapewnienia wigoru na co dzień.

Jeśli czytany artykuł totalnie Cię wciągnął, to zobacz inny pomocny link, który też posiada podobne dane na prezentowany temat.

Również jak herbata czerwona, Earl Grey wspiera walkę z próchnicą a flawonoidy występujące w niej zmniejszają ciśnienie krwi. Powinna być spożywana tak samo przez osoby starsze jak i młodsze, jest to bez znaczenia. Brytyjczycy sądzą, iż leczy depresję, a czaj o siedemnastej po południu to dla nich wyjątkowe wydarzenie, praktykują je przede wszystkim tradycjonaliści. Spożywają ją oni wymieszaną z mlekiem, tworząc tak zwaną „bawarkę”. Co uczynić, aby nauczyć się sporządzać ją w odpowiedni sposób? Tak naprawdę technika przyrządzania nie jest nigdy trudna. W zależności od upodobań, jedną lub dwie łyżki herbaty

Earl Grey zalewamy wrzącą wodą, czekamy około 3 do 5 minut. Po tym czasie doprawiamy ją plasterkiem cytryny lub dopełniamymałą ilością mleka. Wszystko zależy od smaków konsumującego. Aby onieśmielić nawet Brytyjczyka, rekomenduje się dosłodzić trunek cukrem waniliowym. Dopełnia to doskonale wszelkie jego aromaty (sprawdź więcej). Podając tak przygotowaną herbatę przyjaciołom czy rodzinie, bezsprzecznie ich zachwycimy a niekiedy możemy być proszeni o naukę sporządzania tegoż napoju. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko udać się do sklepu i nabyć produkt, cena nie jest wygórowana, bowiem za 100 gram uiścimy od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Parząc herbatę Earl Grey będziemy mogli przez chwilę poczuć się, jak byśmy byli w Anglii. Nietuzinkowy aromat jak również tak sporo dobroczynnych własności, jakie funduje ona naszemu organizmowi. Istotne jest również to, iż nie jest droga, w związku z tym może sobie na jej zakup pozwolić każdy typowy człowiek.