Czy katalogi firm przejdą do historii?

Nie dawniej jak rok temu otrzymałem pocztą do domu książkę telefoniczną z katalogiem firm. Nie wyrzuciłem jej, ale do dzisiaj do niej nie zajrzałem. Może zostawię w formie pamiątki dla dzieci ? Jednocześnie zadziwił mnie fakt, że takie publikacje jeszcze powstają. Jeśli nawet ktoś je jeszcze przegląda to z pewnością coraz więcej osób szuka dostawców w internecie.

strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/
Intensywna promocja w internecie ma wpływ na efekty wyszukiwania i w istotnym stopniu zniekształca wyniki zwracane przez wyszukiwarki. Coraz trudniej dotrzeć do nie sfałszowanej i obiektywnej informacji. Z tego natłoku informacji coraz trudniej wyszukać wartościową dla nas ofertę handlową informację i wybrać najlepszą.

Po co tracić czas na przeszukiwanie sieci i dopasowywanie ofert! Czy ktoś lub coś może nas wyręczyć?

Przecież możliwa jest sytuacja odwrotna. Dlaczego to my, klienci musimy szukać kontaktów z odpowiednimi dostawcami? Dlaczego producent lub usługodawca nie mógłby poszukać klientów . Przecież dotarcie do klienta to jeden z ich priorytetów. Zainteresowany przygotuje najlepszą ofertę i zaproponuje to co ma najlepszego.